وعده جدید در مورد انتخابات هیات مدیره شرکت های سهام عدالت

شرکت های سهام عدالت مدت‌هاست که بلاتکلیف مانده‌اند و حالا وزیر امور اقتصادی و دارایی، وعده جدیدی را در مورد اولین انتخابات هیات مدیره آنها مطرح کرده است. به گزارش رصد روز،  وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفته است که نخستین انتخابات هیات مدیر...

شرکت های سهام عدالت مدت‌هاست که بلاتکلیف مانده‌اند و حالا وزیر امور اقتصادی و دارایی، وعده جدیدی را در مورد اولین انتخابات هیات مدیره آنها مطرح کرده است.

به گزارش رصد روز،  وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفته است که نخستین انتخابات هیات مدیره شرکت های سهام عدالت از آبان امسال در کشور آغاز می‌شود.

سید احسان خاندوزی در مورد نحوه بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، توضیح داد: انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از نیمه دوم امسال برگزار می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا آیین‌نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات نهایی شده است؟ گفت: منتظریم شورای عالی بورس در جلسه آینده، آیین‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات شرکت های سهام عدالت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به تصویب نهایی برساند.

وی گفت: از مهرماه به اجرای آیین‌نامه اجرایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنیم و از آبان و آذر امسال نیز، اولین انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، هم به شکل حضوری و هم به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود.

از سال ۱۳۹۹ که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بورس شدند، بعد از هجوم مردم برای فروختن سهام خود و همچنین ریزش بازار، ارزش سهام این شرکت‌ها به زیر ارزش اسمی افت کرد. در ادامه، نهاد ناظر اقدام به بستن نمادهای معاملاتی شرکت های سهام عدالت کرد که تاکنون همچنان بسته مانده است. بسیاری از سهامداران خواستار بازگشایی نمادهای معاملاتی سهام عدالت هستند.

منبع: فارس

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط