وعده جنجالی دولت برای پرداخت تسهیلات اشتغال

بنا به گفته معاون رئیس جمهور قرار است از هفته آینده پرداخت تسهیلات اشتغال در برخی از استان‌ها آغاز شود. به گزارش رصد روز، محمد مخبر گفت: با توجه به عدم انطباق مهارت متقاضیان اشتغال با نیازهای بازار کار،برنامه‌ریزی برای آموزش متقاضیان اشتغ...

بنا به گفته معاون رئیس جمهور قرار است از هفته آینده پرداخت تسهیلات اشتغال در برخی از استان‌ها آغاز شود.

به گزارش رصد روز، محمد مخبر گفت: با توجه به عدم انطباق مهارت متقاضیان اشتغال با نیازهای بازار کار،برنامه‌ریزی برای آموزش متقاضیان اشتغال باید در دستور کار قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تعیین رشته‌های تولیدی متناسب با نیازهای کشور تاکید و خاطرنشان کرد: باید رشته‌های تولیدی منطبق بر نیازهای کشور احصاء و به تناسب این رشته‌های شغلی، منابع مالی و اعتبارات لازم به سمت مشاغل خرد، متوسط و خانگی هدایت شود.

 تسهیلات اشتغال

مخبر با تاکید بر پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ به استان‌ها طی یک هفته آینده، تصریح کرد: وزارت کشور باید استانداران را مکلف کند تا از فرصت‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه در قالب این تبصره برای اشتغالزایی استفاده کنند. بانک مرکزی نیز باید به‌صورت مستمر از بانک‌های عامل گزارش اشتغال ایجاد شده ناشی از پرداخت تسهیلات بانکی را دریافت و به دولت ارائه دهد

در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و معاونین دستگاه‌های ذیربط نیز حضور داشتند، وزارت تعاون گزارشی از سامانه رصد ملی اشتغال ارائه کرد و گفت: تا پایان آبان ماه، ۶۶درصد از تعهد اشتغال دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۱ در سامانه رصد ملی اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شده است که این میزان مطابق زمانبندی پیش‌بینی شده تا پایان سال بوده و همه موارد در سه مرحله پیامکی، تماس و به‌صورت حضوری تا پایان سال نظارت خواهند شد.

آمار تسهیلات اشتغال‌زایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه با تاکید بر افزایش آمار بیمه شدگان در دولت سیزدهم، گفت: به دنبال طراحی سامانه ثبت بیکاران در کشور هستیم تا با اطلاعات و آمار دقیق‌تر بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی برای رفع معضل بیکاری انجام دهیم.

در ادامه این نشست سازمان برنامه و بودجه گزارشی از نقشه راه اشتغالزایی این سازمان و چالش های پیش رو ارائه کرد و اعضای حاضر در جلسه نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص این گزارش ارائه کردند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار