ویتامینی که مصرف آن طی دوران نوزادی مانع چاقی در بزرگسالی می‌شود

در تحقیقات دانشمندان آمریکایی مشخص شد که کمبود ویتامین D در دوران نوزادی باعث چاقی در بزرگسالی می‌شود.

به گزارش رصد روز ، در تحقیقات جدید مشخص شد نوزدانی که در یک سالگی خود از ویتامین D کافی برخوردار شوند، دچار اضافه وزن نمی‌شوند. محققان دانشگاه میشیگان دریافتند که کمبود ویتامین D ممکن است سندروم‌های متابولیکی مانند فشار خون بالا، چربی اضافه دور کمر و افزایش کلسترول بد بدن را به وجود بیاورد.

این محققان ادامه دادند که کمبود ویتامین D مشکلات دیگری از جمله بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت نوع دو را در آینده به وجود آورد.

دانشمندان آمریکایی نتوانستند با آماری دقیق مشخص کنند که آیا کمبود ویتامین D تمام این مشکلات را ایجاد می‌کند یا خیر، اما مطمئن هستند که کمبود ویتامین D باعث اضافه وزن در آینده این نوزادان می‌شود.

در گزارش‌های اخیر نیز مشخص شد که ویتامین D یکی از مهمترین عوامل برای مقابله با کروناست و اهمیت این ویتامین را دو چندان می‌کند.

کودکان دارای اضافه وزن احتمال دارد در آینده به افراد بالغ چاق تبدیل شوند.

ادواردو ویلاردو، پرفسور دانشگاه میشیگان گفت: ما هرگز از یک مشاهده و نگاهی سطحی نمی‌توانیم تمام مشکلات را اثبات کنیم، اما حداقل می‌شود پیش بینی کرد، این واقعیت که اندازه ویتامین D در اوایل زندگی تعیین کننده خطر قلبی، عروقی و افزایش اضافه وزن در آینده است، منطقی است.

 

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار