پاسخ سازمان دامپزشکی کشور به ادعای یک نماینده؛ واردات مرغ‌های آلوده صحت دارد؟

روز گذشته یک نماینده مجلس مدعی شد که دولت تصمیم دارد مرغ‌های «احتمالا آلوده» به رادیواکتیو را از مبداء بلاروس وارد کشور کند. حالا سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرده است: «تاکنون هیچ‌گونه مجوزی برای واردات محموله گوشت مرغ از مبداء کشور بلاروس...

روز گذشته یک نماینده مجلس مدعی شد که دولت تصمیم دارد مرغ‌های «احتمالا آلوده» به رادیواکتیو را از مبداء بلاروس وارد کشور کند. حالا سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرده است: «تاکنون هیچ‌گونه مجوزی برای واردات محموله گوشت مرغ از مبداء کشور بلاروس صادر نشده است.»

به گزارش رصد روز،  امین اسدی – مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور – اعلام کرد: سازمان دامپزشکی کشور تاکنون هیچ‌گونه مجوزی برای وزارت جهاد کشاورزی یا سازمان‌های تابعه آن، برای واردات محموله گوشت مرغ از مبداء کشور بلاروس صادر نکرده‌ است.

وی  گفته است: «این اطمینان را به مردم عزیز می‌دهیم که گوشت مرغ موجود در بازار، چه گرم و چه منجمد، از سلامت بالا برخوردار است و همکاران ما به‌عنوان سربازان خدمتگزار عرصه سلامت، حافظ امنیت و ایمنی غذایی و بهداشت جامعه هستند.»

این رسانه نوشته که جهاد کشاورزی در نامه‌نگاری‌های داخلی خود واردات مرغ از بلاروس را تا بعد از اتمام تحقیقات لازم ممنوع کرده بود. با این حال دیروز یک نماینده مجلس درباره واردات مرغ از بلاروس به‌دلیل احتمال آلودگی رادیواکتیو، به رئیس‌جمهور هشدار داده بود.

جلال محمودزاده – عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس – در توئیتر نوشته بود: «پس از خبر واردات گندم آلوده به سرب از روسیه و برنج آلوده به آرسنیک از هند طی د‌و سال گذشته! متأسفانه خبر رسیده که دولت درصدد واردات مرغ‌های “احتمالاً آلوده” از کشور بلاروس می‌باشد!»

این نماینده مجلس در ادامه نوشته بود: «در حالی که وزارت جهادکشاورزی به صورت محرمانه گزارش داده است که احتمال آلوده بودن این مرغ‌ها به مواد رادیواکتیو وجود دارد، لذا جناب رئیس‌جمهور هشدار می‌دهم که طبق قانون وظیفه حفاظت از سلامتی مردم بر عهده شخص شما است، پس مماشات نکنید.»

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط