پایان بورس امروز ۵ فروردین ۱۴۰۲

در نخستین روز معاملاتی سال، شاخص کل در آستانه ورود به کانال دو میلیون واحدی قرار گرفت. در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خساپا، فولاد و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خساپا، شستا و کرمان بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

به گزارش رصد روز،  معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت آخرین روز معاملاتی سال ۱۴۰۱ گام برداشت؛ برهمین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش ۳۷ هزار و ۸۷۱ واحدی که معادل ۱.۹  درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع یک میلیون و ۹۹۸ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش ۱.۳ درصدی به سطح ۵۹۲ هزار و ۵۷۹ واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۱۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون و ارزش معاملات را هفت هزار و ۶۵۵ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

پایان بورس 5 فروردین

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود ۲۵۳ میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

حجم مشکوک

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط ۶ تا هفت برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند. در جدول زیر M نشانه میلیون است.

حجم مشکوک 5 فروردین

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خساپا، فولاد و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خساپا، شستا و کرمان بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

کسرا با افزایش ۱۱.۷۴ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، کمنگنز نیز با افت ۶.۹۵  درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خساپا، فولاد و وسدید تعلق گرفت. همچنین سهم‌های ولملت، فزرین و شبصیر نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای گلدیرا، کتوکا و ولصنم خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ولملت، فزرین و وکادو رقم خورد. همچنین غشاذر در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد فالوم بود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا