پتانسیل رشد انفجاری «وبملت» تا پایان سال ۱۴۰۱

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، بانک ملت در سال جاری توانسته است عملکرد مالی بسیار خوبی را از خود نشان دهد. روند رو به رشد سودآوری بانک ملت از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد و صورت های مالی این بانک بزرگ بورسی طی ماه های گذشته نشان می دهد، بانک ملت از معدود بانک هایی است که در سال جاری با تداوم تراز مالی مثبت، سودآوری آن رشد چند صد درصدی داشته است.

صورت های مالی بانک ملت در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ بدون در نظر گرفتن نرخ تسعیر ارز با افزایش ۲۷۴ درصدی سود از ۳ هزار و ۹۱ میلیارد تومان در سال گذشته به ۱۱ هزار و ۵۶۹ میلیارد تومان رسیده است و این رقم طی ماه های مهر، آبان و آذر نیز همچنان روند صعودی خود را طی کرده است، به گونه ای که در آبان ماه شاهد رشد ۳۰۵ درصدی سود بانک نسبت به پایان سال گذشته بودیم که با توجه به ماههای آتی سال این روند صعودی با شتاب بیشتری تداوم خواهد یافت.

نکته اساسی وبملت از نگاه بنیادی این نکته مهم و اساسی است که این بانک تا پایان شهریور ماه موفق به تحقق ۴۴۲ ریال سود هر سهم و آن هم بدون نرخ تسعیر ارز شده است و با توجه به این که گفته می شود این بانک بیش از ۱۵میلیارد دلار دارایی ارزی و ذخایر ارزی ۵ میلیارد دلاری است، با تسعیر نرخ ارز ذخایر ارزی این بانک بزرگ بورسی حتی با فرض ۹۰ درصد نرخ نیمایی جدید که به ۳۰ هزار تومان نزدیک شده است، شاهد رشد چشمگیر و انفجاری سود هر سهم این بانک بزرگ بورسی تا پایان سال خواهیم بود و همین موضوع باعث خواهد شد تا P/e سهمی که از بنیادی ترین سهم های نظام بانکی و بازار سرمایه است به رقم زیر ۲ برسد که بر ارزندگی این سهم بسیار خواهد افزود و انتظار می رود تا پایان سال شاهد رشد چشمگیر قیمت سهام وبملت در بازار سرمایه باشیم. منبع:بورس ۲۴

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا