پذیره‌نویسی اولین صندوق بخشی در بورس آغاز شد

پذیره‌نویسی اولین صندوق بخشی ایران از امروز ۲۳بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۲۶ بهمن ماه سال‌جاری ادامه خواهد داشت. این صندوق با نماد «پتروآگاه» به بازار می‌آید و به‌صورت متمرکز، در صنعت شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کند. به گزارش رصد روز،اولین صندو...

پذیره‌نویسی اولین صندوق بخشی ایران از امروز ۲۳بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۲۶ بهمن ماه سال‌جاری ادامه خواهد داشت. این صندوق با نماد «پتروآگاه» به بازار می‌آید و به‌صورت متمرکز، در صنعت شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش رصد روز،اولین صندوق بخشی بازار که با نماد «پتروآگاه» و با مدیریت شرکت سبدگردان آگاه در بورس معامله می‌شود، در صنعت شیمیایی فعالیت خواهد کرد. صنعت شیمیایی بیشترین سهم از بازار را دارد و ۲۵‌درصد از ارزش بازار بورس و فرابورس را به خود اختصاص داده‌است.

آمارها نشان می‌دهد که صنعت شیمیایی بازدهی بیشتری نسبت به دیگر شاخص‌های بازار و عملکرد دلار در بلندمدت داشته و گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری متمرکز است.

صندوق بخشی پتروشیمی آگاه از نوع قابل‌معامله در بورس یا ETF است. سرمایه‌گذاران می‌توانند برای شرکت در پذیره‌نویسی این صندوق، از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ بهمن به سامانه معاملاتی کار‌‌گزاری خود مراجعه و نماد «پتروآگاه» را جست‌وجو کنند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار