پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهر‌های خاص

استاندارگلستان در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان؛ پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهر‌های کمتر از ۲۵ هزارنفر جمعیت به گزارش رصد روز، دکتر علی محمد زنگانه امروز ۱۳ دی ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان که به منظور بررسی آخرین وضعیت...

استاندارگلستان در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان؛ پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به شهر‌های کمتر از ۲۵ هزارنفر جمعیت

به گزارش رصد روز، دکتر علی محمد زنگانه امروز ۱۳ دی ماه در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان که به منظور بررسی آخرین وضعیت تسهیلات مسکن در استان برگزار شد ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی همیشه همه گروه‌ها و اقشار را به اتحاد و انسجام دعوت می‌کردند، این برکات زیادی دارد، هم تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی هم برای مسعون سازی ما در برابر حیله‌ها و برنامه ریزی‌های دشمن و ما نام و خاطره این شهید بزرگوار در این روز گرامی می داریم.

استاندار گلستان با بیان اینکه اطلاع رسانی به روستاییان استان در نوسازی واحد‌های مسکونی انجام شود، بیان داشت: ارائه تسهیلات به متقاضیان روستایی بافت‌های فرسوده از چند روز گذشته در استان آغاز شده است که تاکنون بیش از ۵۰۰ فقره تسهیلات با کارمزد ۵ درصد به متقاضیان اعطاء شده است.
استاندار گلستان در این جلسه که باحضور دکتر جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور برگزار شد، افزود: هم اکنون ۵ هزار واحد مسکونی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در گلستان در حال ساخت است و یک هزار واحد نیز به مرحله بهره برداری رسید.
دکتر علی محمد زنگانه با تاکید براینکه بانک‌های استان روند پرداخت‌ها را تسهیل کنند، گفت: در سیل ۹۸ که برخی از واحد‌های مسکونی شهرستان‌های گلستان را آسیب زده بود، بانک‌های استان همکاری بسیار خوبی با مردم در راستای ارائه تسهیلات داشتند.

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه گلستان جزء پنج استان حادثه خیز کشور است، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰، گلستان رتبه ۱۹ کشوری در نوسازی واحد‌های فرسوده را دارا بود است، امیدواریم با افزایش تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده رتبه استان در دارا بودن واحد‌های غیر مقاوم کاهش پیدا کند.

استاندار گلستان افزود: ۴۸ درصد جمعیت گلستان در روستا‌ها سکونت دارند در این همین راستا در سال جاری سهمیه گلستان برای نوسازی مسکن روستایی از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد به ۱۱ هزار واحد افزایش یافته است.
استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان گلستان در روند اعطای تسهیلات ازدواج به زوجین به خوبی عمل کرده است و توانسته از رتبه ۱۶ کشوری به رتبه ۱۳ ارتقا پیدا کند و در تلاشیم جزء ده استان برترکشور ارتقا یابیم.

مجید جودی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور همچنین در این جلسه گفت: مکاتبه استاندار گلستان با رئیس محترم جمهور تاثیر بسزایی در افزایش تسهیلات نوسازی مسکن روستایی از یک میلیارد ریال به ۲ میلیارد ریال در سطح کشور را داشت.
جودی ادامه داد: احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح روستا‌های کشور نظر گرفته شده که سهم گلستان ۱۱ هزار واحد است.
وی گفت: قرار است با همکاری بانک‌های عامل تا پایان بهمن کار معرفی و انعقاد قرارداد از سوی بانک‌های عامل انجام شود و تا سال آینده شاهد تحول در نوسازی و بازسازی مسکن روستایی در گلستان باشیم.
برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار