پشت‌پرده نوسان قیمت سکه چیست؟

در کنار بازار شبانه، صبح امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ماه اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی را بروزرسانی کرده و هر قطعه از این فلز زرد رنگ را با رقم ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درج کرده است.

به گزارش رصد روز، طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی دیروز ۱۰۰ هزار تومان گران شد و بر روی ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

البته برخی از معامله‌گران مدعی هستند در بازار پشت خطی شنبه شب هم تقاضا برای خرید سکه وجود داشته است. در کنار بازار شبانه، صبح امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ماه اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی را بروزرسانی کرده و هر قطعه از این فلز زرد رنگ را با رقم ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درج کرده است.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که سکه امامی در ۵ روز گذشته بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش را ثبت کرده است. تحلیلگران درباره نوسان سکه دلایل مختلفی را مطرح می‌کنند اما مهم‌ترین علت این اتفاق از نگاه آنها تقاضای آخر سال است. به‌عبارت‌دیگر برخی از فعالان بازار رشد قیمت سکه در روزهای اخیر را به تقاضای شب عید ربط می‌دهند. در همین راستا بررسی بازار در سال‌های اخیر گویای آن است که به طور معمول در روزهای پیش از عید افراد با اهداف مختلفی نظیر هدیه‌دادن یا تغییر شکل دارایی‌های خود، اقدام به خرید سکه طلا می‌کنند.

گفتنی است که نوسان صعودی قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که در مرکز مبادله ارز و طلا حراج سکه و شمش طلا در حال برگزاری بود. به عقیده دسته‌ای از تحلیگران اونس درون یک مثلث در حال نوسان است که از هر طرف خارج شود روند بعدی آن مشخص‌تر خواهد شد. به باور آنها محدوده ۲۱۸۰ دلار سقف مثلث است و از سوی دیگر محدوده ۲۱۵۰ دلارحمایت کف مثلث است.

در حال حاضر برخی نسبت به صعود مجدد قیمت سکه امیدوارند اما برخی دیگر می‌گویند که بازارساز احتمالاً مانع صعود شود. تکنیکالیست‌ها می‌گویند در بازار امروز جناح افزایشی بازار برای شکست مرز ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تلاش خواهد کرد و درصورتی‌که از مرز عبور کند احتمال رسیدن تدریجی آن به ۳۸ میلیون تومان وجود دارد.از سوی دیگر در صورتی که سکه مرز ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد احتمال برگشت تا سطح ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجود دارد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار