پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم

پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم Spaghetti Contest 5 با حضور بیش از 150 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تاریخ 3 اسفند ۱۴۰۲ در محل صندوق نوآوری شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش رصد روز به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون، پنجمین دوره مسابقات کد نویسی مبهم Spaghetti Contest 5 با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تاریخ ۳ اسفند ۱۴۰۲ در محل صندوق نوآوری شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. این مسابقه که با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت کد نویسی و ترویج فرهنگ نوآوری در بین جوانان طراحی شده بود، از سوی بیمه تعاون به عنوان اسپانسر اصلی حمایت و پشتیبانی شد.

در مراسم افتتاحیه این رویداد، یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون به عنوان سخنران اصلی حضور یافت و در سخنان خود به اهمیت و جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد کشور و نیاز به استفاده از نیروهای جوان و متخصص در این حوزه اشاره کرد. وی همچنین از شرکت کنندگان در این مسابقه تقدیر کرد و آنها را به عنوان نخبگان جوان در حوزه فناوری اطلاعات معرفی کرد. ایشان با بیان اینکه بیمه تعاون به عنوان یکی از پیشروان در ارائه خدمات اینشورتک در کشور شناخته می‌شود، از شرکت کنندگان در این مسابقه دعوت به همکاری و ارائه ایده‌های نوآورانه در حوزه‌های مختلف اینشورتک کرد.

مظلومی در ادامه سخنان خود، چند نمونه از ایده‌های اینشورتک که بیمه تعاون در حال پیاده سازی یا بررسی آنها است را معرفی کرد. از جمله این ایده‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– استفاده از اینترنت اشیا برای بهبود رفتارشناسی بیمه‌شدگان و ارائه خدمات متناسب با نیازها و ریسک‌های آنها
– استفاده از سوابق رانندگی افراد و تعیین حق بیمه عادلانه بر اساس رفتار رانندگی و تخفیفات ویژه برای رانندگان مطمئن و متعهد
– بهره گیری از دانش بلاک چین و اتوماتیک ساختن فرآیند خرید بیمه‌نامه ، ثبت خسارت و پرداخت آن بدون نیاز به واسطه‌ها و کاهش هزینه‌ها و زمان‌های انتظار
– استفاده از چت بات‌ها برای ارتباط و پاسخگویی به مشتریان در هر زمان و مکان و ارائه اطلاعات و مشاوره درباره خدمات بیمه‌ای

وی در پایان سخنان خود، از همه دست اندرکاران این مسابقه و مخصوصا صندوق نوآوری شکوفایی ریاست جمهوری که میزبان این رویداد بود، تشکر و قدردانی کرد.

این مسابقه که به مدت یک روز ادامه داشت، در پایان با اعلام نتایج و اهدای جوایز به برندگان خاتمه یافت. این تیم‌ها علاوه بر دریافت جوایز نقدی و لوح تقدیر، از سوی بیمه تعاون به عنوان نخبگان جوان در حوزه فناوری اطلاعات مورد توجه واقع شدند و از آنها دعوت به همکاری و ارائه ایده‌های اینشورتک شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط