تاریخ انتشار این مطلب 1399/11/26 - 13:51:19

پنجمین مرکز آموزشی مشترک ایساکو و دانشگاه فنی و حرفه‌ای افتتاح شد

به گزارش رصد روز، شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو با هدف بسط و گسترش ارتباط حوزه علم و صنعت و آموزش عملی بر اساس نیازهای واقعی صنعت خودرو، در چهار سال اخیر با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای، چهار مرکز آموزشی را در استان‌های اصفهان، کرمان، فارس و  همدان، افتتاح کرده و در تازه‌ترین اقدام خود، آموزشکده فنی و حرفه‌ای شهید خدادادی بندر انزلی در استان گیلان را به مراکز آموزشی همکار خود افزوده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو، معاون مهندسی و کیفیت این شرکت گفت: مهم‌ترین هدف ایساکو از این اقدام، تمرکززدایی آموزش‌های فنی در حوزه خدمات پس از فروش خودرو از پایتخت و تسری آن به کارآموزان سراسر کشور بوده است.
امیرحسین مفید افزود: با راه‌اندازی مرکز بندر انزلی همچون سایر مراکز، دو گروه مهم از دانش‌پذیران در استان‌های مازندران، گیلان و اردبیل منتفع خواهند شد؛ نخست کارکنان نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو که دوره‌های آموزش و بازآموزی ضمن خدمت خود را بدون نیاز به حضور در مرکز آموزش فنی تهران، در بستر دانشگاه می‌گذرانند و دیگری دانشجویان صنعت خودرو در مقاطع کاردانی و کارشناسی که به صورت تجربی و عملی در خصوص مکانیک خودرو آموزش خواهند دید.
وی در ادامه گفت: اجرای طرح‌های پژوهشی با دانشگاه و برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مشترک، تعلیم مربیان آموزشی منطقه‌ای، تهیه و تدوین اسناد و مدارک علمی و فنی و … از دیگر چشم‌اندازهای این طرح بوده است.
معاون ایساکو در پایان گفت: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شهرهای مشهد، اهواز و تبریز نیز به زودی وارد چرخه این آموزش‌ها خواهند شد و با تسهیل دسترسی دانشجویان علاقه‌مند و کارکنان نمایندگی‌های خدمات پس از فروش ایران‌خودرو و گسترش آموزش‌های اتومکانیک به استان‌های مختلف، شاهد جهشی چشمگیر در این حوزه خواهیم بود. پیش‌بینی می‌شود با این اقدام، همه ساله بیش از دو هزار تکنیسین حرفه‌ای و دانشگاهی جذب بازار کار شوند.

  درخواست مشاور رئیس جمهور از چادرملو برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

 

ایکوپرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا