پیری خیالی این بازیگران+ عکس

به گزارش رصد روز، چارچنگولی فیلم سینمایی به نویسندگی و کارگردانی سعید سهیلی است که در سال ۱۳۸۷ تولید و در سال بعد، یعنی ۱۳۸۸ اکران شد. احمدرضا شفیعی‌جم (زادهٔ ۱۰ تیر ۱۳۵۰) بازیگر و کمدین ایرانی است. او از سال ۱۳۶۴ بازیگری در تئاتر را بصور...

به گزارش رصد روز، چارچنگولی فیلم سینمایی به نویسندگی و کارگردانی سعید سهیلی است که در سال ۱۳۸۷ تولید و در سال بعد، یعنی ۱۳۸۸ اکران شد.

پیری خیالی بازیگران فیلم چارچنگولی!

احمدرضا شفیعی‌جم (زادهٔ ۱۰ تیر ۱۳۵۰) بازیگر و کمدین ایرانی است. او از سال ۱۳۶۴ بازیگری در تئاتر را بصورت آماتور آغاز کرد و زمانی که ۱۸ سال داشت توانست برای بازی در فیلم دو همسفر انتخاب شود و فعالیت هنری خود را آغاز کند. او با بازی در سریال ساعت خوش به شهرت رسید، هرچند پیش از آن در دو سریال کمدی تلویزیون کابلی بچه‌ها و جمعه با شما هر دو به کارگردانی علی عمرانی بازی کرده و کار خود را در تلویزیون آغاز کرده بود.

پیری خیالی بازیگران فیلم چارچنگولی!

سید جواد رضویان (زادهٔ ۶ مرداد ۱۳۵۳) بازیگر و کارگردان ایرانی است. او بیش‌تر برای نقش‌آفرینی در فیلم‌های کمدی از جمله پاورچین؛جایزه بزرگ و درحاشیه و…. شناخته می‌شود.

پیری خیالی بازیگران فیلم چارچنگولی!

بهاره رهنما (زادهٔ ۱۰ آذر ۱۳۵۲) بازیگر اهل ایران است.

پیری خیالی بازیگران فیلم چارچنگولی!

ساعد سهیلی (زادهٔ ۳۰ بهمن ۱۳۶۶، مشهد) بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است.

پیری خیالی بازیگران فیلم چارچنگولی!

رضا فیض نوروزی (زادهٔ ۴ تیر ۱۳۳۰) بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است.

پیری خیالی بازیگران فیلم چارچنگولی!

فتحعلی اویسی فردویی (۲۱ دی ۱۳۲۴ – ۱۳ مهر ۱۴۰۰) بازیگر و کارگردان ایرانی بود. او فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس در سال ۱۳۵۳ بود و در همان سال به ایران بازگشت و عضو تلویزیون ایران شد. فعالیت سینمایی او با بازی در فیلم قدغن از علیرضا داوودنژاد در سال ۱۳۵۷ آغاز شد. اویسی در طول ۴۰ سال فعالیت خود در فیلم‌های گوناگونی نقش‌آفرینی کرد و برای نقش‌های کمدی و دراماتیکش شهرت داشت. او چند فیلم را نیز کارگردانی کرد. او در سال ۱۳۷۱ فیلم مریم و میتیل را ساخت و جایزهٔ دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه از جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.اویسی در آثار سینمایی مانند هی جو (۱۳۶۷)، بانو (۱۳۷۰)، جهان‌پهلوان تختی (۱۳۷۶) مومیایی ۳ (۱۳۷۸) و کلاهی برای باران (۱۳۸۵) ایفای نقش کرد. او برای بازی در فیلم‌های ناخدا خورشید (۱۳۶۵) و سرب (۱۳۶۷) نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.

 

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

تف به کمونیست

پاسخ دادن

۲۸ بهمن ۱۴۰۱


این چه کاریه فقط به همه ریش سفید اضافه شده همین

آخرین اخبار