پیش‌بینی بورس فردا ۷ آبان‌ماه

image_pdfimage_print

بورس تهران در هفته گذشته تماماً با منفی به کار خود پایان داد و در آخرین روز هفته قبل حسابی سنگ تمام گذاشت و با افت ۲۶ هزار واحدی رکورد دار افت در چند هفته اخیر بوده است.

به گزارش رصد روز، نمادهای میدکو، فولاد، پارسان، کگل و کچاد از تأثیرگذاران سنگین منفی روز کاری قبل بودند. ارزش بازار بورس تهران نیز وارد کانال ۴ هزار و ۶۰۰ همتی شد و صد البته که در یک قدمی کانال ۴ هزارو ۵۰۰ همتی قرار گرفت و با این عدد تنها ۵ همت فاصله دارد.

با نگاه به نمودار شاخص کل سرعت افت در بازار از محدوده سطح حمایتی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی که به عنوان سطح حمایتی ۷۸ درصد فیبوناچی محسوب می‌شد را شاهد هستیم. شاخص با افت روز چهارشنبه حمایت ۸۸ درصدی فیبوناچی موج قبلی را نیز زیر سؤال برد.

شاخص اندیکاتور RSI در حال حاضر محدوده ۱۳ واحدی را نشان می‌دهد جایی که برای اولین بار در طول سال های اخیر در هفته اول مهر ماه دیده شد. این باز نیز در هفته اول آبان ماه برای بار دوم به این محدوده هیجان فروش شدید رسیده است.

در هفته اول بهمن سال قبل شاخص از محدوده یک میلیون ۲۸۳ هزار واحدی تا یک میلیون و ۲۰۶ هزار واحدی با افت حدود ۶ درصدی همراه شد و پس از آن شاهد رشد بازار بودیم.

حالا شاخص با کمی اغماض در همین محدوده های بهمن ماه سال قبل قرار دارد و همان رفتاری را از خود نشان داد که در هفته اول بهمن دیده شد.

حالا این سوال ایجاد می‌شود که تاریخ برای بازار سرمایه تکرار خواهد شد؟ و بازار بعد از این افت های شدید سریع تر از قبل به مسیر صعودی باز می‌گردد؟ و یا فعالان بازار در حال تصمیم گیری برای رسیدن به اعداد و ارقامی پایین تر برای شاخص هستند؟

ارزش بازار در ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ روی رقم ۴ هزارو ۸۲۸ همت قرار گرفته بود و حالا با وجود این که شاخص در این محدوده قرار گرفته است (البته با کمی اختلاف) ارزش بازار سرمایه به کانال ۴ هزار و ۶۰۰ همتی رسیده است.

بورس

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا