پیش‌بینی بورس هفته بعد / ۵ نشانه صعودی بودن شاخص بورس

در پایان معاملات بورس در این هفته، شاخص کل بورس با رشدی ۲٫۴ درصدی به کار خود پایان داد. آیا در هفته بعد روند رو به رشد شاخص بورس ادامه خواهد یافت؟

به گزارش رصد روز ، آخرین اخبار مرتبط با بازار سهام نویدبخش روند احتمالا صعودی بازار سهام است.

امیدواری به تزریق گسترده واکسن کرونا، امیدواری به بهبود شرایط اقتصادی در سال بعد، ادامه سیاست عرضه اولیه، جدی‌تر شدن کاهش تحریم‌های ایران و تسهیلات جدید برای یکی از گروه‌های شاخص‌ساز بازار سهام پنج خبر امیدبخش برای بورس هفته آینده است.

وزیر کشور از دستور رییس‌جمهوری برای تهیه هر چه زودتر واکسن کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا دی یا بهمن واکسن کرونا را برای گروه‌های هدف تهیه کنیم.

حسن روحانی، رئیس جمهور، چهارشنبه اخیر در جلسه هیات دولت اظهار کرد: اولین پیام بودجه ۱۴۰۰ این است که ما یک چشم‌انداز بسیار روشن و امیدبخشی برای سال ۱۴۰۰ داریم و این نه بر مبنای اینکه می‌خواهیم با کسی مذاکره و یا توافق کنیم یا توافق نکنیم بلکه در چارچوب محاسبات دولت است.

عرضه اولیه بوعلی و وکبهمن در هفته اخیر نیز نویدبخش تداوم سیاست عرضه اولیه است.

همچنین اخیرا شبکه بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که جو بایدن قصد دارد در برنامه‌های تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا بازبینی گسترده‌ای انجام دهد. ایران در دوران ریاست جمهوری ترامپ به میزان زیادی هدف این تحریم‌ها قرار گرفته است.

از سوی دیگر خبر قابل توجهی نیز برای گروه خودروسازان در هفته اخیر منتشر شده است. سخنگوی انجمن قطعه‌سازان از مصوبه جدیدی برای تخصیص تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد تومانی به صنعت خودروسازی خبر داده است.

جدای از پنج خبر مورد اشاره، کارشناسان نیز روند صعودی را برای هفته آینده بازار سهام پیش‌بینی می‌کنند.

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس هفته بعد گفته است: به نظر می‌رسد روند معاملات بورس هفته بعد متعادل و مثبت باشد. اما سهامداران نباید منتظر رشد شارپی مانند اوایل سال باشند. اما باید بدانند که روند بازار منطقی شده و احتمال رفتارهای هیجانی کم است.

عباس‌علی حقانی‌نسب نیز در رابطه با بورس هفته بعد گفته است: بورس هفته بعد روند صعودی دارد و اما اگر نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند روند بورس به طرز چشم‌گیری صعودی است.

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار