پیش‌بینی قیمت طلا در هفته آینده

بهای هر اونس طلا در بازار جهانی در روز گذشته با ۱۴ دلار افزایش به رقم یک هزار و ۷۹۰ دلار رسید. هر چند قیمت طلا در بازار ایران هم تحت تاثیر نوسان قیمت دلار و انس جهانی گران شد اما نایب رئیس دوم اتحادیه طلا پیش‌بینی می‌کند که در هفته سوم ار...

به گزارش رصد روز، نوسان افزایشی قیمت دلار و قیمت انس جهانی، طلا در بازار ایران را گران کرد. نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفت: قیمت طلا تحت تاثیر گفتگوها در وین لحظه‌ای تعیین می‌شود. بنابراین تا روز شنبه نمی‌توان تحلیل درستی در این بازار ارائه داد.

محمد کشتی‌آرای معتقد است که چنانچه روز شنبه واحدهای صنفی باز شوند، عرضه طلا و سکه به دلیل نیاز واحدها به نقدینگی بیشتر می‌شود. از سوی دیگر نحوه مذاکرات و احتمال دستیابی به توافق‌ها هم اگر بیشتر شود، طلا در روز شنبه ارزان می‌شود. در غیر اینصورت نباید انتظاری نسبت به کاهش قیمت‌ها داشت.

او اظهار کرد: روزانه شاهد اتفاق‌های جدیدی در عرصه بین‌المللی هستیم. اینکه گفته می‌شود قیمت سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد، این تحلیل‌ها درست نیست و باید منتظر اتفاق‌های بین‌المللی که در آینده رخ می‌دهد، ماند.

همچنین هفته گذشته ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا تهران پیش‌بینی کرده بود که «قیمت طلا همانند هفته اول اردیبهشت ثابت باقی بماند.»

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط