پیش بینی بازار بورس فردا ۹ خرداد ۱۴۰۰

پیش بینی بازار بورس فردا 9 خرداد 1400 حکایت از ادامه روند صعودی دارد. امروز برخلاف روند تکنیکالی بازار رشد جالب توجهی داشت که از آن می توان نتیجه گرفت در روزهای قبل هم می شد شاهد این اراده برای احیای بازار باشیم. 

به گزارش رصد روز ، پیش بینی بازار بورس فردا ۹ خرداد ۱۴۰۰ حکایت از ادامه روند صعودی دارد. امروز برخلاف روند تکنیکالی بازار رشد جالب توجهی داشت که از آن می توان نتیجه گرفت در روزهای قبل هم می شد شاهد این اراده برای احیای بازار باشیم.

ایمان کرمی، تحلیلگر بازار سرمایه، بورس فردا_ یکشنبه ۹ خردادماه_ را اینگونه پیش‌بینی می‌کند: بسیاری از فعالین بازار وقتی امروز بازار را مشاهده کردند توقع چنین قدرت تقاضای را نداشتند، یعنی از روزهای قفل صف فروش در ۷۰ درصد بازار رسیدیم به صف خریدهای سنگین. این موضوع بسیار جای خوشحالی دارد و امیدواریم آغاز روند صعودی باشد اما یک سوال مهم وجود دارد که این خریداران تا اکنون کجا بوده اند؟

بازار مدت زیادی است که در وضعیت وخیم خود به سر می‌برد و ما شاهد این هستیم که صبح شنبه از ساعت ۹ به بعد که بازار بازگشایی می‌شود حجم و قدرت خریدارها بسیار زیاد می‌شود و جالب این است که فروشنده‌ای قوی و کسانی که رنج منفی میکشدند نیز دیگر وجود ندارد و صف‌های خرید پایدار می‌ماند؛ به هر حال بازگشت روند صعودی به شاخص به هر صورتی که باشد جای خوشحالی دارد و امیدواریم تداوم داشته باشد.

پیش بینی بازار بورس فردا ۹ خرداد ۱۴۰۰

گزارشات ۱۲ ماهه شرکت‌ها بسیار خوب است و موضوع دیگری که مهم است و سود شرکت‌ها به آن وابسته است نرخ دلار بازار است؛ که به محدوده ۲۴ هزار تومان رسیده است این موضوع سمت تقاضا برای نمادهایی که از نرخ ارز تأثیر می‌پذیرند را بیشتر می‌کند به هر حال روند صعودی برای کلیت بازار شکل گرفته است می‌تواند تداوم روند صعودی برای گروه‌هایی که از نرخ دلار تأثیر می‌پذیرند بیشتر باشد.

پیش بینی می‌شود بازار فردا نیز مثبت باشد و شاخص رشدی بین ۱۵ تا ۳۰ هزار واحد را ثبت کند.

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه  درباره بازار امروز ۸ خرداد ۱۴۰۰ گفت: تردیدها و ابهامات مربوط به انتخابات در بازار مشخص شده و خبر تایید صلاحیت‌ها تا حد زیادی ابهام در بازار را کم کرده است و به نظر می‌رسد با این وضعیت متغیرهای دیگر که در بازار اثرگذاری دارند شفاف‌تر شوند. وی در این باره تشریح کرد: البته تردیدهایی که درباره توافقات برجام در روزهای گذشته ایجاد شد به تقویت قیمت دلار ختم شد و همین موضوع باعث روند مثبت بازار امروز شد.

رضایتی در بخش دیگری درباره وضعیت بازار در هفته جاری گفت: بازار پتانسیل مثبت شدن را دارد و پیش‌بینی می‌کنم روند بازار و نمادهای شاخص‌ساز در این هفته مثبت باشند و به دلیل آن که قیمت سهام آنها در محدوده‌های خوبی قرار گرفته امکان صعود بیشتر را دارند و  بنابراین به دلیل آنکه در کوتاه مدت ریسکی را پیش رو خودشان ندارند روند تعادلی آنها زودتر اتفاق خواهد افتاد.

این کارشناس بازار درباره نمادهای کوچک بازار و صف‌های فروش آنها در روزهای گذشته گفت:صف‎‌های فروش نمادهای کوچک در روزهای گذشته کم‌تر شده و معاملات در این نمادها تا حدی متعادل‌تر شده است. در روزهای آینده به دلیل تشکیل مجامع و باز شدن بدون محدودیت نوسان،مشکل صف‌های فروش نمادهای کوچک تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار