پیش بینی بورس امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۱

image_pdfimage_print

برخی از تحلیلگران معتقدند بازار در انتظار روشن شدن وضعیت بودجه ۱۴۰۲ است تا بتواند چشم انداز سرمایه گذاری خود را تعیین کند، و تا زمانی که ابهامات حول سیاست‌های دولت و بودجه ۱۴۰۲ زیاد است، معامله‌گران در صبر و انتظار به سر می‌برند.

به گزارش رصد روز،برای پیش بینی بورس امروز – شنبه ۱۲ آذر- به روند بازار سهام در روزهای گذشته نگاه می‌کنیم. روز چهار‌شنبه شاخص کل بورس ۳ هزار و ۱۶۷ واحد بالا آمد. شاخص هم‌وزن نیز ۴۶۳ واحد رشد کرد و شاخص کل فرابورس افزایش ۷ واحدی را پشت سر گذاشت.

در پایان معاملات ‌روز چهار‌شنبه، ۳۲۵ نماد رشد قیمت و ۳۴۹ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۴۸ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۵۲ درصد بازار افت قیمت داشتند.

سهم‌های صعودی

روز چهارشنبه در بورس شرکت نورد آلومینیوم (فنوال)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان (غشان) و شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنایع بهداشتی ساینا (ساینا)، شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت) و شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های نزولی

در بورس شرکت واسپاری ملت (ولملت)، شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) و شرکت حمل و نقل توکا (حتوکا) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت عطرین نخ قم (نطرین)، شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب (ثغرب) و شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه ۵۷ نماد صف خرید داشتند و ۳۴ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۴۱ درصدی به ۱۸۶ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش یک درصد افزایش یافت و ۱۹۲ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات چهارشنبه ارزش صف‌های خرید در رقم ۶۰ میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

پیش بینی بورس

در پایان معاملات نماد فاذر (شرکت صنایع آذر آب) با صف‌ خرید ۱۸ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فاذر، نمادهای بوعلی کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران) و فنوال (شرکت نورد آلومینیوم) بیشترین صف خرید را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام برای سومین روز همگرا شدند و برخلاف روزهای پیشین نرخ رشد شاخص کل بیشتر از شاخص هم وزن بود. شاخص کل سومین روز صعودی را ثبت کرد اما گام‌های آن هنوز کوچک و کوتاه است.

علاوه بر این، در این هفته نیز شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم. روز چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۴۱ میلیارد تومان بود.

نمادهای بپاس، سصفها، شپنا، شستا، خودرو، خساپا، شبندر، آریا، غصینو و حآفرین بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

همسو با کاهش ارزش خروج پول حقیقی، روند تغییرات ارزش معاملات خرد نیز کاهشی بود. روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در ۴ هفته اخیر است.

روز چهارشنبه دو گروه خودرویی و بانکی قرمزهای بازار بودند. دو گروه بزرگ ریالی که با وجود سهم بالا از معاملات بازار، معاملات آن‌ها نیز در سطح پائینی قرار گرفت و با خروج پول حقیقی نیز مواجه شدند.

بنابراین به نظر می‌رسد با روند فعلی همچنان دامنه نوسان شاخص‌های بازار کوتاه باشد. برخی از تحلیلگران معتقدند بازار در انتظار روشن شدن وضعیت بودجه ۱۴۰۲ است تا بتواند چشم انداز سرمایه  گذاری خود را تعیین کند، و تا زمانی که ابهامات حول سیاست‌های دولت و بودجه ۱۴۰۲ زیاد است، معامله‌گران در صبر و انتظار به سر می‌برند.

بورس

پیش بینی بورس

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا