پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۱

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۱، در پایان معاملات بازار بورس امروز شاخص کل با بیشترین تاثیر منفی سه نماد “شفن، شپنا، کگل” با افت بیش از ۱۷ هزار واحد همراه شد و در محدوده یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص هم وزن نیز با تاثیرپذیری یکسان از کلیه بازار ۷ هزار ۲۴۱ واحد منفی شد و به سطح ۳۷۹ هزار واحد رسید. ارزش معاملات در بازار بورس نیز ۳/۶ هزار میلیارد تومان ثبت شد. اما روند بازار بورس فردا دوشنبه دهم مرداد ماه چگونه خواهد بود؟ در ادامه این گزارش با پیش بینی وضعیت بورس فردا دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ همراه باشید.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۱

سهیلا نقی‌پور، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: امروز بازار سرمایه روند خود را به خوبی آغاز کرد اما در نیمه دوم روند نزولی به خود گرفت. در نهایت شاخص کل با دو هزار و ۸۰۰ واحد نزول به کانال یک میلیون و ۴۴۰ واحدی رسید. اربزش معاملات هم دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که عدد بسیار کمی است و تا زمانی که ارزش معاملات بالا نرود، بازار شکل خوبی به خود می‌گیرد.

وی ادامه داد: بازار سرمایه روند متعادل رو به کاهشی را تجربه می‌کند. پس از یک ماه متوالی امروز با خروج پول حقیقی روبه‌رو شد. همچنین برترین‌های تقاضا برای صندوق‌ها است و ورود پول‌ها به صندوق‌های درآمد ثابت شکل می‌گیرد. حدود ۴۵۰ نماد منفی در کنار ۱۵۰ نماد مثبت معامله داشتند. نمادهای تاثیرگذار در شاخص شبریز، فملی، فولاد و خودور بود و برترین گروه صنعت خودرویی‌ها بودند.

این کارشناس بازارهای مالی توضیح داد: در حال حاضر بازار به اخبارهای خوب واکنش نشان نمی‌دهد. تا زمانی که پول و بحث رفع اعتماد سهامداران شکل نگیرد، بورس رشد چشمگیری نخواهد داشت. از طرفی بحث افزایش نرخ بهره آمریکا با هدف کنترل تورم و رکود است. تورمی که بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر رسیده کاهش دهد.

نقی‌پور در نهایت گفت: نرخ بهره آمریکا ممکن است روی قیمت‌ کامودیتی‌ها اثر بگذارد و شرکت‌های کامودیتی‌محور درگیر باشند. در حال افزایش نرخ بهره و بحث ناامیدی در مذاکرات برجامی عواملی هستند که باعث می‌شوند بورس جذابیتی نداشته باشد.

بازار رشد می‌کند؟

پس از جلسه رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس امروز نرخ بهره بانکی روند کاهشی به خود گرفت و به محدوده ۲۱٫۱۳ رسید. برخی از تحلیلگران و کارشناسان بازار سرمایه عقیده دارند که به واسطه این کاهش نرخ سود بین بانکی، بورس نیز سبزپوش می‌شود.

البته این نرخ سود بین بانکی به صورت روانی روی بازار اثر دارد و نمی‌تواند به صورت واقعی بورس را نزولی کند. پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد که بورس این هفته روند نسبتا صعودی را پشت سر خواهد داشت. همچنین در این هفته صنایع پالایشی پیشتاز بازار خواهند بود.

پیش بینی بورس فردا 10 مرداد 1401

نکته مهم اینجاست که این صنایع در بلند مدت پیشتاز بازار هستند و سهامداران نباید با خرید امروز انتظار رشد در یک هفته را داشته باشند. اغلب کارشناسانی که در پیش‌بینی هفتگی شرکت کردند عقیده دارند تا زمانی که نقدینگی وارد بازار سرمایه نشود، معاملات به صورت نوسانی ادامه خواهد داشت.

اما به طور کلی می‌توان گفت که بازار سرمایه در بلند مدت روند صعودی را طی می‌کند و به سرمایه‌گذاران خود سودی بیش از بازارهای موازی می‌دهد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا