پیش بینی بورس فردا سه شنبه ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱

به گزارش رصد روز، پیش بینی بورس فردا سه شنبه ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه در یک روند کاملاً‌ رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۴۱۷۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۱۵۶ واحد رسید.همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با افزایش ۲۲۸۹ واحد به رقم ۴۲۰هزار و ۶۵۴ واحد رسید.

ارزش بازار که ناشی از ارزش شرکت‌های حاضر در بورس است به بیش از ۵ میلیون و ۹۳۹ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۴.۹ میلیارد سهام  حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۲۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۲۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۲۸ درصد رشد کردند.

پیش بینی بورس فردا سه شنبه ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱

به باور بسیاری از کارشناسان، بورس اگر در هفته جاری بازدهی منفی هم نداشته باشد اما به احتمال زیاد رکود بازار سرمایه ادامه دارد.
با توجه به روندی که بورس تهران در هفته‌های اخیر در پیش گرفته این انتظار می‌رود که بازار در روزهای آینده نیز شاهد نوسانات گسترده نباشد. البته این احتمال وجود دارد که انتشار خبری مثبت بتواند وضعیت بازار را تغییر دهد. اما نشانه‌هایی که در حال حاضر مشاهده می‌شود حاکی از تداوم فضای رکود در بورس است.

رکود بازار سرمایه ادامه دارد؟

بسیاری از تحلیلگران و فعالان بازار سهام اعتقاد دارند ریسک‌های متعددی بازار را تحت تاثیر قرار داده است. ریسک‌هایی که هریک پرونده‌ای پیچیده دارند و به این سادگی قابل حل نیستند. مهمترین مورد از این ریسک‌ها مربوط به وضعیت برجام است. پرونده اتمی ایران که اینبار در ایستگاه دوحه متوقف شد باعث بلاتکلیفی بسیاری از فعالان بورسی شده است. حالا کارشناسان بر این باورند که اگر دولت در راستای حصول توافق و احیای برجام اقدامی نکند به طور قطع بورس نیز در وضعیت فعلی راکد خود باقی خواهد ماند.

ریسک برجام برای سهامداران گروه بانکی و بیمه‌ای بیش از هر گروه دیگری حائز اهمیت است. البته سهم‌های کامودیتی‌محور نیز با این ریسک دست و پنجه نرم می‌کنند. اما این سئوال که آیا رکود بازار سرمایه ادامه دارد یا خیر، ذهن بسیاری از سهامداران را به خود مشغول کرده است. البته این مشکل برای فعالان حوزه بورس کالا نیز وجود دارد. ارتباط قیمتی کامودیتی‌ها با بازارهای جهانی هم با توجه به محدودیت‌های برجامی همواره دچار خدشه بوده است.

پیش بینی بورس فردا سه شنبه 14 تیر 1401

از همین رو انتظار می رود در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات برجامی و تعیین تکلیف این پرونده، اوضاع بخش‌های مورد اشاره در بازار سرمایه بهبود پیدا کند. اما فعلا نشانه خاصی از رفع بلاتکلیفی‎‌های برجامی دیده نمی‌شود. از همین رو بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند روند درجا زدن شاخص بورس کماکان ادامه خواهد داشت.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا