پیش بینی بورس فردا ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، طبق تحلیل کارشناسان، با ادامه یافتن روند نزولی بازار انتظار می‌رود معاملاتی رنج و خنثی پیشروی سهامداران باشد. اما سوال اینجاست که آیا بورس مجددا با فشار فروش همراه خواهد شد؟

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان به نظر می‌رسد با ادامه یافتن افت شاخص کل و شاخص هم وزن، بازار همچنان در روند نزولی خود باقی بماند. افت حجم معاملات نیز از دیگر عواملی است که اگر با افزایش همراه نشود، نزول بازار شدت خواهد یافت.

مجتبی دیبا، کارشناس و فعال بازار سرمایه ، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: در نیمه دوم معاملات بورس امروز با وجود فشار فروش در بازار، قیمت‌ها تغییری نداشتند. این موضوع نشان می‌دهد سهامداران تمایلی به فروش سهام خود در قیمت‌های فعلی ندارند.

وی بیان کرد: از طرفی دیگر، با توجه به کاهش چشمگیر حجم معاملات امروز، به نظر می‌رسد اگر حجم معاملات حداقل به محدوده قبلی خود یعنی محدوده چهار هزار میلیارد تومان بازنگردد، بازاری رنج و خنثی در طی روزهای آینده خواهیم داشت. همچنین اگر حجم معاملات در رقمی بالاتر از چهار هزار میلیارد تومان ثبت شود، روند بازار طی هفته‌های آینده صعودی شده و ریسک معاملات کاهش خواهد یافت.

دیبا در انتها خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود بازاری با روند نزولی پیشروی سهامداران باشد اما این به معنا نیست که بورس با فشار فروش همراه شود. در چنین مقطعی سهامداران تمایلی به فروش ندارند و منتظر هستند تا سهامشان به سطوح ارزنده‌ای صعود کند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا