پیش بینی بورس فردا ۲ خرداد ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا 2 خرداد 1400 از روند منفی بازار حکایت دارد. پس از اینکه امروز شاخص حمایت مهم خود را از دست داد در ادامه این هفته نیز بازار روندی منفی و نوسانی را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش رصد روز ، پیش بینی بورس فردا ۲ خرداد ۱۴۰۰ از روند منفی بازار حکایت دارد. پس از اینکه امروز شاخص حمایت مهم خود را از دست داد در ادامه این هفته نیز بازار روندی منفی و نوسانی را در پیش خواهد گرفت. ایمان کرمی، تحلیلگر بازار سرمایه، بورس فردا_ یکشنبه ۲ خردادماه ۲۹، را اینگونه پیش‌بینی می‌کند: با نگاهی به تابلوی معاملات نماد ملی مس ایران، مشهود است که میزان خرید حقیقی ۳۷ درصد با ۳۸ میلیون برگه سهم و میزان خرید حقوقی ۶۲ درصد با ۶۴ میلیون برگه سهم که تا ساعت ۱۲.۱۶ اتفاق افتاد است.

 

پیش بینی بورس فردا ۲ خرداد ۱۴۰۰

 

کاملاً واضح است که حقوقی تا جایی که می‌توانند در حال کمک به بازار هستند از روی تابلوی معاملات مشخص است حال چه اصراری بر صف فروش نشینی است؟ شرکت‌ها چگونه باید گزارش دهند که افراد حقیقی دارایی خود را به آتش نکشند؟

 

پیش‌بینی بورس فردا ۲ خردادماه ۱۴۰۰ + اخبار لحظه‌ای

پیش از این به عملکرد حقوقی‌های بازار نقدهایی وارد شد اما اکنون عملکرد افراد حقیقی نیز مورد انتقاد است یک میلیون و ۲۰۰ هزار برگه سهم توسط ۱۱۷ کد نشان دهنده افراد حقیقی و سهامدار خرد است، فصل مجامع نزدیک است بخش زیادی از نمادهای بازار چند روزی بسته خواهند شد و تقسیم سود خواهند داشت لازم است سرمایه گذاران از صف نشینی خود داری کنند.

البته مردم هم از قول و قرارهایی که گذشته شده است و در عمل منجر به هیچ تغییری در بازار نشده خسته اند و اعتماد آنها به به این دولت از بین رفته است، امید است دولت بعدی بتواند این بازار را ساماندهی کند.

پیش بینی می‌شود بازار فردا منفی باشد و در سمت تقاضا قدرت بیشتری از نهادهای حقوقی شاهد باشیم.

پیش بینی بورس فردا ۲ خرداد ۱۴۰۰

مهدی ساسانی،کارشناس بازار سرمایه گفت: مشکل اصلی بازار نه دامنه نوسان است و نه عوامل ساختاری دیگر که با تغییر در آنها روند بازار متفاوت شود؛ نبود هماهنگی در سیاست‌هایی که سیاست‌گذار در بازار می‌گیرد اصلی‌ترین مساله‌ و معضل بازار سرمایه است و تا زمانی که این موضوع حل نشود روند بازار تغییری نخواهد کرد.

این کارشناس بازار درباره مسائلی که در بازار در نتیجه نبود نقدینگی ایجاد شده است گفت: نبود نقدینگی در بازار منجر به ایجاد صف‌های فروش طولانی شده است و به نوعی سهامدار به محض آنکه به بازار ورود می‌کند به دلیل ترس فراگیر و هیجانات مبنی بر از دست دادن سرمایه از بازار خروج می‌کند. وی در این باره افزود: تا زمانی که حجم نقدینگی تزریقی با بازار متناسب با حجم صف‌های فروش نباشد بازار به تعادل نمی‌رسد.

این کارشناس بازار همچنین درخصوص مصوبات اجرایی نشده سران قوا گفت: جلساتی هفته‌های گذشته در جهت حمایت از بازار برگزار شد اما مصوبات گرفته شده در این جلسات به مرحله اجرایی نرسید و در حد وعده باقی ماند. باید توجه داشت که عدم هماهنگی و به نتیجه نرسیدن سیاست‌های سیاست‌گذار به هدر رفت منابع منجر می‌شود.

ساسانی در توصیف وضعیت بازار نسبت به سال گذشته گفت: در آبان سال گذشته کف حمایتی شاخص کل به یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید اما همین کف امروز نسبت به سال گذشته شکسته شده است و شاخص کل از این محدوده هم پایین‌تر آمده. اگر حمایت‌ها در بازار منوط به چند نماد محدود باشد وضعیت شاخص و روند کلی بازار تغییری نمی‌کند.

وی درباره پیش‌بینی روند بازار دوم خرداد ۱۴۰۰ گفت: برای کوتاه مدت و در هفته جاری وضعیت بازار را منفی پیش‌بینی می‌کنم و گروه یا نماد خاصی در حال حاضر در بازار پیش‌رو نیست.

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار