پیش بینی بورس فردا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰/فردا بازار متعادل و صعودی خواهد شد

شاخص بورس همچنان در مسیر نزولی قرار دارد. تحرکاتی در بورس امروز دیده شد که احتمال مثبت شدن بورس و رسیدن به روند تعادلی در روزهای آینده را نشان می‌دهد.

به گزارش رصد روز، پیش بینی بورس فردا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ .روند بازار در شرایط نزولی قرار دارد و حجم عرضه در معاملات امروز افزایش داشت. بسیاری از نمادها در صف فروش قفل بودند و روند کاهشی داشتند.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند بازار در روند فرسایشی قرار گرفته و عامل اصلی آن یعنی نقدشوندگی در بازار از بین رفته است.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه به خبر منتشر شده درباره سود بانکی اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به مشخص شدن نرخ ۱۶ درصدی سود بانکی در جلسه روز گذشته، شاهد تحرکات نسبی در بازار امروز (یکشنبه) بودیم، اما همچنان روند بازار نزولی است و نمادهای زیادی با صف‌های فروش درگیر هستند.

این کارشناس بازار سهام با اشاره به جلسه رئیس سازمان بورس و کانون بانکی‌ها توضیح داد: مشخص شدن نرخ سود بانکی شاید تاثیر ناچیزی در روند معاملات داشته باشد، اما اخبار منفی موثر در روند بازار بسیار زیاد است و روند نزولی ادامه دارد.

عصاری با اشاره به اینکه یک سری تحرکات نسبی در بازار دیده شد، اظهار کرد: احتمال دارد در ادامه روند بازار در این هفته، بازار با حفظ روند تعادلی تحرکات نسبتا مثبتی را ثبت کند. اما به گفته این کارشناس با توجه به اینکه اعتماد کافی در بازار وجود ندارد، حتی اگر تحرکات مثبتی هم در بازار شکل بگیرد تاثیر چندانی بر روند صعودی شاخص ندارد.

عصاری در پایان گفت: احتمال دارد با توجه به نشانه‌های موجود، در بازار فردا (۲۳ فروردین) بازاری تعادلی-صعودی داشته باشیم.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط