پیش بینی بورس فردا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش رصد روز ، پیش بینی بورس فردا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ به گفته کارشناسان بازار سرمایه از سبز شدن بازار خبر می دهد. امروز بعد از افت نه چندان قابل توجه بازار سرمایه و برخی از اتفاقاتی که امروز در جریان بازدید برخی از کاندیداها از بازار سرمایه رخ داد حالا می توان امیدوار به برگشت روند بازار سرمایه ای بود که به گفته بسیاری در روند تکنیکالی دچار ریزش نشده بلکه عدم حمایت لازم از این بازار اتفاقات عجیبی را رقم زده است.

جزئیات پیش بینی بورس فردا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

که ایمان کرمی، تحلیلگر بازار سرمایه، بورس فردا_ چهارشنبه ۲۶ خردادماه_ را اینگونه پیش‌بینی می‌کند: فردا چهارشنبه آخرین روز کاری بازار بورس است و پس از آن انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، روز جاری تالار بورس تهران شاهد یک رخ داد سیاسی بود، حجت الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بدون اطلاع قبلی در تالار بورس حضور یافت و صحبت‌هایی با مسئولان این سازمان و مردم معترض نسبت به بازار سرمایه داشت.

گفتنی است این مدت طولانی ایشان ریاست قوه قضائیه را به عهده داشتند و تخلفات متعدد به ایشان مخابره شد، بخشی از این تخلفات توسط آقای قاضی زاده هاشمی به ایشان ارائه شد، اما اقدامی در این رابطه از طرف ایشان انجام نشد، چرا جناب رئیسی در طول این مدت به فکر حضور در سازمان بورس و کمک به اهالی بازار سرمایه نشدند و چرا در خصوص تخلفات محقق شده اظهار نظری نداشتند و اکنون که نزدیک به روز انتخابات است این اتفاق رخ می‌دهد؟

علاوه بر این نگاه به بازار سرمایه متفاوت شده است، حضور ایشان نشان از توجه به بازار سرمایه می‌باشد، ایشان به خوبی می‌دانند که مسیر توسعه کشور و تأمین مالی شرکت‌ها از این بازار می‌گذرد.

امید است در دولت پیش رو نگاه تأمین مالی از سمت بانک به سمت بازار سرمایه حرکت کند و مشارکت مردم در تأمین مالی شرکت‌ها افزایش یابد.

پیش بینی می‌شود بازار متعادل باشد احتمال رشد اندک در شاخص کل بین یک تا پنج هزار واحد وجود دارد، روند بازار پس از برگزاری انتخابات بهتر خواهد شد.

جزئیات پیش بینی بورس فردا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

 

حسین مرید سادات، دیگر کارشناس بازار سرمایه در تحلیل وضعیت بازار هفته جاری به تجارت‌نیوز گفت: روزهای شنبه و یکشنبه با فشار فروش نسبتا بالایی در بازار مواجه بودیم اما از روز دوشنبه بازار نسبتا به تعادل رسید  و ارزش معاملات هم تا محدوده سه هزار میلیارد تومان رسید. وی در تشریح این موضوع گفت: اما معضل اصلی در حال حاضر روند شاخص کل هم‌وزن در بازار است که نشان از روند نامتعادل و ناامید کننده سهم‌های کوچک در بازار است.

مرید سادات در بخش دیگری گفت: بازار با دو سناریو در حال حرکت است یک سهم‌های کوچک بازار که نیاز به نقدینگی کمی دارند و پروژه محور هستند و با پول کمی می‌توانند قدرت نقدشوندگی خود را حفظ کنند که در حال حاضر به این شکل نیستند و دومین سناریو سهم‌های بزرگی هستند که در شرایط فعلی وضعیت خوبی را دارند و از نقدشوندگی نسبتا مناسبی هم برخوردارند.

این کارشناس بازار درباره وضعیت صف‌های فروش در بازار گفت: در حال حاضر ۱۸۰ نماد معادل ۳۲ درصد از بازار در صف فروش قفل هستند. البته نکته مثبت در ساماندهی صف‌های فروش سهم‌های کوچک در بازار توسط نهاد ناظر این است که با رفع گره معاملاتی در این نمادها تا حدی در باز شدن قفل آنها و سرعت گرفتن روند اصلاح آنها موثر واقع شده است.

وی درباره صنایع برتر در بورس و تاثیر آنها در روند کلی بازار گفت: با توجه به نقشه بازار خودرویی‌ها روز گذشته و امروز لیدر بازار شده‌اند و البته باید دقت کنیم، هر زمانی که بانکی‌ها و خودرویی‌ها روند مثبت و صعودی را داشته‌اند کل بازار متاثر از آنها پیش رفته است. اما به صورت کلی بازار امروز پرعرضه است و فروش فروش در آن بالا است.

مرید سادات درباره پیش‌بینی بورس فردا گفت: احتمال می‌رود فردا روند مثبت باشد اما به دلیل آنکه بانکی‌ها امروز منفی معامله شده‌اند و فلزات هم منفی هستند به نظر می‌رسد بازار فردا با تعادل نسبی همراه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا