پیش بینی بورس ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

حرکت نمادهای شاخص ساز ، کف سازی مناسب نماد های کوچک و اصلاح ۹۰ درصدی بازار سرمایه همگی گواهی می دهند که باید شخص به وضعیت صعودی برگردد و رشد شارپی امروز را باید در پس از اتفاقات گفته شده جستجو کرد

image_pdfimage_print

به گزارش اختصاصی رصد روز ، عبور پرقدرت شاخص از محدوده یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد ، افزایش سطح تولید کارخانجات و البته تاثیر کم قیمت دلار بر روند فعلی بازار سرمایه ، کاهش نرخ بهره بانکی همگی از مسائلی هستند که می‌توانند امیدهای زیادی را برای بازار فردا ایجاد کنند. در چند ماه گذشته چنین رشدی از شاخص اصلاً دیده نشده بود ولی اتفاقات امروز باعث شد تا یک بار دیگر بود بورس خودش را به سایر بازارها دیکته کند. تا شاید بتوان با امیدواری با پیش بینی بورس ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ گفت.

پیش بینی بورس ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

 

در عین حال برخی معتقدند که بازار سرمایه منتظر اتفاقات سیاسی کشور نیز خواهد نشست که انتخاب اعضای کابینه دولت جدید از مواردی است که می‌تواند با این مسئله ارتباط بسیار زیادی داشته باشد و آن طور که کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این روزها بازار در پی عدم دخالت دولت مسیر خود را پیدا کرده اما مشخص نیست این موضوع تا کی ادامه دارد باشد.

حرکت نمادهای شاخص ساز ، کف سازی مناسب نماد های کوچک و اصلاح ۹۰ درصدی بازار سرمایه همگی گواهی می دهند که باید شخص به وضعیت صعودی برگردد و رشد شارپی امروز را باید در پس از اتفاقات گفته شده جستجو کرد.

عده ای نیز اعتقاد دارند با توجه به این که ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا طی یک سال و نیم گذشته از منتقدین سرسخت وضعیت بازار سرمایه بود باید امیدهای زیادی به روی کار آمدن دولت او داشت و از طرفی دیگر سهامدارانی که طی ۱۸ ماه گذشته بخش قابل توجهی از سرمایه خود را از دست دادند نیز معتقدند با سرمایه‌های خود قبل از موج تورم جدید در کشور می توانستند کارهای زیادی انجام دهد که کمک زیادی به توسعه سرمایه آنان می‌کرد اما حالا فقط باید نظاره‌گر اتفاقات پیش رو باشند.

زیان برخی از سهامداران طی ماه‌های گذشته به بیش از ۸۰ درصد رسیده و باید دید این آزادی عمل که طی دو هفته گذشته شاهد بودیم برای بورس ادامه دار خواهد بود یا خیر به نظر می رسد رد شدن شاخص از مقاومت فعلی با قدرتی که امروز از آن دیدیم امیدواری های زیادی را برای ادامه این مسیر در بازار فردا نیز ایجاد می کند بنابراین برای بازار فردا نیز می توان احتمال بازاری سبز با برخی از تعدیلات را داد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا