پیش بینی قیمت دلار فردا ۲۰ آبان ۱۴۰۰

دلار از ابتدای هفته تحت تاثیر بالارفتن نگرانی‌ها نسبت به آینده برجام در مسیر صعودی قرار گرفت و با اقدام شب گذشته بایدن علیه ایران قیمت آن در بازار امروز به ۲۸۲۰۰تومان رسید.

به گزارش رصد روز، این روز‌ها با نزدیک شدن به مذاکرات هسته‌ای و دور جدید گفت‌وگوهای ایران با اروپایی‌ها، اخبار ضد‌ونقیضی منتشر می‌شود که منجر به بالا رفتن سطح انتظارات تورمی و نگرانی‌ها نسبت به آینده برجام شده و همین موضوع دلار را که تا هفته پیش محدوده ۲۷هزار تومان را حفظ کرده بود، در مسیر صعودی قرار داده است.

از ابتدای هفته جاری با اظهاراتی که از سوی مقامات داخلی و آمریکایی منتشر شد دلار فاز افزایشی گرفت و تا روز یکشنبه بعد از حدود یک ماه و نیم به مرز ۲۸هزار تومان رسید؛ روز دوشنبه بازار تقریبا آرام بود و سه‌شنبه هم افزایش عرضه از سوی بازارساز منجر به عقب‌نشینی برخی خریداران شد و از همین رو دلار در محدوده ۲۸۱۰۰ تا ۲۸۱۵۰تومان نوسان داشت تا اینکه اقدام بایدن علیه ایران مجددا جو بازار را متشنج کرد.

در حالیکه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ درباره احیای برجام قرار است هشتم آذر ماه در وین برگزار شود، شب گذشته رییس جمهور آمریکا «وضعیت اضطراری ملی» در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد که این اقدام در کانال‌های تلگرامی معاملات دلار برجسته شد.

پیش بینی قیمت دلار فردا 20 آبان

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار