پیش بینی قیمت دلار فردا ۲۲ مهر ۱۴۰۰

به گزارش رصد روز، درحالی‌که روز گذشته دلار با تداوم روند نزولی به کانال ۲۶هزار تومان بازگشت، اما از عصر تغییر مسیر داد و مجددا به محدوده ۲۷هزار تومان بازگشت و تا امروز متاثر از افزایش خرید‌ها و مقاومت نوسان‌گیران به سطح ۲۷۳۰۰تومان هم رسید.

 قیمت دلار طی ده روز اخیر تحت تاثیر اخبار مثبت درمورد برجام و بالارفتن امید‌ها به از سرگیری مذاکرات، در مدار کاهشی قرار گرفته بود و طی این مدت از سطح ۲۸۵۰۰ به ۲۶۹۵۰تومان در معاملات دیروز رسید؛ اما این روند با مقاومت نوسان‌گیران متوقف شد و در پی بازگشت خریداران به بازار، دلار نتوانست کانال ۲۶هزار تومان را حفظ کند و نهایتا تا ساعات پایانی معاملات به سطح ۲۷۰۵۰تومان رسید.

هرچند بازار طی این چند روز بارها مورد حمله نوسان‌گیران قرار گرفته و روند نزولی دلار برای مدتی متوقف شده است؛ این بار هم نوسان‌گیران سعی دارند با مانور روی اخباری مبنی بر بروز تنش بین ایران و کشور‌های همسایه جو بازار را منفی کنند و تا امروز موفق شدند با ترغیب خریداران برای ورود به بازار، دلار را تا سطح ۲۷۳۰۰تومان بالا ببرند.

به این ترتیب درحالی‌که دلار معاملات امروز را در سطح ۲۶۹۵۰تومان آغاز کرده بود، با افزایش حجم خرید‌ها در مدار صعودی قرار گرفت و به سرعت تا ۲۷۲۰۰تومان پیش رفت؛ پیشروی دلار، خریداران بیشتری را به سمت بازار سوق داد و از آنجا که دلار مرز مقاومتی ۲۷۲۰۰تومان را هم لمس کرده بود، احتیاط در خرید‌ کاهش یافت و این عوامل باعث شد دلار تا ساعت انتشار این خبر تا ۲۷۳۰۰تومان برسد.

  آمار کرونا امروز 6 آبان 1400 /فوت 159 بیمار در شبانه روز گذشته

اگرچه برخی معامله‌‌گران بر این باورند که روند صعودی بازار به دلیل وجود سیگنال‌های مثبت تداوم نخواهد داشت و دلار به مرز ۲۷هزار تومان بازخواهد گشت، اما باتوجه به شکست مرز مقاومتی ۲۷۲۰۰تومان و افزایش خرید‌ها، دسته‌ای دیگر از فعالان بازار به افزایش بیشتر قیمت دلار امیدوارند.

پیش بینی قیمت دلار فردا 22 مهر

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا