پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

قیمت طلا و سکه دیروز با روند صعودی باز شد و بر مدار افزایش قیمت دلار قرار گرفت. بازار فلز زرد فعلا به انس جهانی بی‌توجه است و از بازارهای افزایشی پیروی می‌کند. به گزارش رصد روز،دیروز قیمت طلا و سکه با روند صعودی باز شد. قیمت در بازار فلز ...

قیمت طلا و سکه دیروز با روند صعودی باز شد و بر مدار افزایش قیمت دلار قرار گرفت. بازار فلز زرد فعلا به انس جهانی بی‌توجه است و از بازارهای افزایشی پیروی می‌کند.

به گزارش رصد روز،دیروز قیمت طلا و سکه با روند صعودی باز شد. قیمت در بازار فلز زرد بر مدار افزایش قیمت دلار چرخید و مطابق روزهای گذشته به انس جهانی طلا بی‌توجه بود.

امروز و دیروز انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی آخر هفته بازارهای بین‌المللی بدون نوسان قیمت بود. قیمت دلار اما به نیمه بالایی کانال ۴۰ هزار تومانی راه‌ یافت و قیمت سکه امامی از نیمه کانال ۲۵ میلیون تومانی نیز فراتر رفت.

قیمت انس جهانی طلا دیروز و امروز ۱۸۶۵.۹۳ دلار بود.

سکه محدوده مقاومت را شکست

در روزهای گذشته معامله‌گران بازار، محدوده مقاومتی ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را برای قیمت سکه امامی به عنوان سکوی قیمت‌های بالاتر پیش‌بینی کرده بودند. اکنون این قیمت شکسته و باید دید آیا طلا و سکه به کانال‌های بالاتر ورود می‌کنند.

تحلیلگران بازار معتقدند این افزایش قیمت طلا و سکه در بازار با توجه به انتظارات تورمی طبیعی است. آنها می‌گویند روند رشد تقاضا و ترس مردم برای از دست رفتن سرمایه‌هایشان است که این فلز خوش رنگ را در مسیر افزایش قرار داده است.

برخی معامله‌گران نیز می‌گویند اگر دخالت بازارساز نبود قیمت ارز از بازار طلا جا نمی‌ماند. این روند افزایشی حباب سکه، سیگنال افزایش قیمت برای دلار است. امروز حباب تمام قطعات سکه افزایشی بود و باعث شد حباب سکه امامی به کانال پنج میلیون تومانی نزدیک شود.

امروز یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی سقف زد و با بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت، از میانه کانال ۲۵ میلیون تومانی عبور کرد.

سکه امامی با قیمت ۲۵ میلیون و ۱۵۱ هزار تومان معامله شد. این قطعه از سکه بیشترین رشد قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت.

امروز سکه بهار آزادی نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه ۲۳ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۲۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند. این قطعات سکه به ترتیب ۱۴ میلیون و ۵۵۰ و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شدند.

سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و با این مقدار افزایش به کانال ۵ میلیون تومانی رسید.

قیمت طلا نیز افزایش داشت؛ امروز هر مثقال طلا با بیش از۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت با نرخ ۹ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۲۷ هزار تومان گرانتر‌ شد و با قیمت دو میلیون و ۱۳۹ هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم ۲۵ هزار تومان گرانتر شد و به قیمت ۲ میلیون و ۱۰۹ هزار تومان رسید.

جدول قیمت و حباب سکه 23 بهمن 1401

چشم‌انداز طلا افزایشی است؟

میثم رادپور، تحلیلگر بازارهای مالی درباره قیمت طلا و سکه در بازار به تجارت‌نیوز گفت:«قیمت طلا و سکه متاثر از دلار داخلی و طلای جهانی است. با این تصور که چشم‌انداز دلار افزایشی است. انس طلای جهانی نیز پتانسیل‌های ورود به محدوده ۱۹۰۰ دلار را دارد. بنابراین قیمت طلا به ریال نیز صعودی است.»

او با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم به صورت دقیق در مورد چند ماه آینده صحبت کنیم خاطر نشان کرد:«اکنون قیمت دلار تمام عوارض دولت‌های قبل را دارد و پیامد ناشی از تورم در اوج است. باید آماده صعود قیمت دلار بیشتر از قبل باشیم و روند آن بر قیمت طلا نیز تاثیر می‌گذارد.»

این کارشناس بازار معتقد است:«انس طلای جهانی در مقطع فعلی، در ماه‌ها و سال‌های اخیر بازیگر فعالی در قیمت طلا در ایران نبوده است.»

رادپور تاکید کرد: «درباره بازار طلا بهترین و ساده‌ترین تحلیل توجه به بازار و قیمت دلار است. اگر قیمت دلار ‍۱۰۰ درصد رشد کند، طلا به همین نسبت رشد خواهد کرد.»

با وجود اثرپذیری قیمت طلا و سکه به طور سنتی از بازار ارز، در هفته گذشته قیمت این فلز گران‌‌بها مستقل عمل کرده و روند افزایشی داشته است. هر چند به اعتقاد فعالان بازار، این روند صعودی چندان قابل توجه نبود، اما باید تاکید داشت که قیمت دلار دستوری کنترل شده است و بازار طلا و سکه از اقدامات دستوری پیروی نمی‌کنند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار