پیش بینی وضع هوا فردا شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ / بارش باران و تداوم کاهش دما در استانهای شمالی

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، پیش بینی وضع هوا فردا شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱، سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران طی ۳ روز آینده در برخی استان‌های کشور از تداوم کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر تا فردا خبر داد.

پیش بینی وضع هوا فردا شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۳ روز آینده در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات  البرز مرکزی بارش روی می‌دهد.

همچنین طی ۵ روز آینده به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌ و ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

روند کاهش دمای هوا امروز در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر ادامه داشته و از شنبه تا دوشنبه‌ دمای هوا به‌تدریج افزایش می‌یابد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی ۳ روز آینده در نوار شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد به‌ویژه منطقه زابل خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز دریای خزر و طی ۲ روز آینده خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است.

 توصیف سامانه: تشدید سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع امواج در ساحل میانگین ۱ تا ۱/۵ متر و در فراساحل میانگین ۲ تا ۲.۵ متر

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۲۵: نواحی شرقی خلیج فارس، در استان هرمزگان.

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۶: مناطق ساحلی و دور از ساحل نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و نیمه غربی تنگه هرمز، در استان‌های بوشهر و هرمزگان.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی و مسافری.

توصیه: پرهیز از شنا، محدودیت در فعالیت‌های دریایی ازجمله فعالیت‌های تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی.

بارش باران و تداوم کاهش دما در استانهای شمالی

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: برای وضعیت جوی بیشتر مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات طی دو روز آینده وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات طی فردا (جمعه ۲۵ شهریور)، اظهار کرد: فردا (جمعه ۲۵ شهریور) وضعیت آسمان مهران (ایلام) و تمرچین پیرانشهر صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود. همچنین بیشینه دما در مهران (ایلام) ۴۱، در تمرچین پیرانشهر ۲۹ و کمینه دما در مهران (ایلام) ۲۳ و در تمرچین پیرانشهر ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وی با بیان اینکه وضعیت آسمان شلمچه(خوزستان) و چذابه فردا صاف، گاهی همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود، گفت: بیشینه دما در شلمچه (خوزستان) ۴۵ و در چذابه ۴۴ درجه و کمینه دما در شلمچه(خوزستان) ۲۸ و در چذابه ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، درباره وضعیت آسمان قصر شیرین، نجف، کربلا، کاظمین و سامرا طی فردا نیز توضیح داد: فردا وضعیت آسمان قصر شیرین صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک با بیشینه دمای ۳۸ و کمینه دمای ۲۰ درجه سانتیگراد، نجف صاف و همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با بیشینه دمای ۳۹ و کمینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، کربلا صاف، گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۰ و کمینه دمای ۲۳ درجه سانتیگراد، کاظمین صاف، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۱ و کمینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و سامرا صاف و همراه با وزش باد و گرد و خاک، گاهی وزش باد شدید با بیشینه دمای ۴۰ درجه و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان همچنین درباره وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات طی پس فردا (شنبه ۲۶ شهریور)، افزود: برای شنبه ۲۶ شهریور وضعیت آسمان مهران (ایلام) و شلمچه (خوزستان) صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود. بیشینه دمای مهران (ایلام) ۴۲ و شلمچه (خوزستان) ۴۳ و کمینه دمای مهران (ایلام) ۲۵ و شلمچه (خوزستان) ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان  نجف و کربلا نیز در این روز صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۰ درجه و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، آسمان کاظمین طی شنبه ۲۶ شهریور صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۰ درجه و کمینه دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و آسمان سامرا طی این روز صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۲ درجه و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

هواشناسی فردا 26 شهریور 1401

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت آسمان چذابه، قصر شیرین و تمرچین پیرانشهر طی شنبه ۲۶ شهریور نیز ادامه داد: وضعیت آسمان چذابه طی شنبه ۲۶ شهریور صاف، همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۵ درجه و کمینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد، قصر شیرین صاف و گاهی همراه با وزش باد شدید با بیشینه دمای ۴۱ درجه و کمینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و تمرچین پیرانشهر صاف و گاهی همراه با وزش باد با بیشینه دمای ۲۸ درجه و کمینه دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا