پیش بینی وضع هوا ۷ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش رصد روز ، پیش بینی وضع هوا ۷ فروردین ۱۴۰۰ حکایت از کاهش محسوس دما در ایام نوروز دارد. این موضوع خصوصا برای سواحل دریای خزر بیش از سایر استانها مشاهده می شود و باید گفت احتمال اینکه تا آخر تعطیلات نوروز  این مسئله را شاهد باشیم بسیار زیاد است.

پیش بینی وضع هوا ۷ فروردین ۱۴۰۰

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه طی دو روز آینده در شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد ،چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی بارش باران پیش‌بینی می‌شود گفت : در استان‌های قم، اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی ،گلستان، آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی ،اردبیل و همچنین در مناطقی از سواحل دریای خزر ابرناکی ، بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات برف پیش‌بینی می‌شود .

او ادامه داد:  فردا با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر سامانه بارشی در سواحل تقویت می شود و احتمال وقوع بارش در دامنه‌های البرز وجود دارد.

ضیائیان بیان کرد : فردا در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش شدت خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز یکشنبه بارش در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی ادامه خواهد داشت، گفت: روزهای دوشنبه و سه شنبه در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور آسمانی صاف و آرام خواهیم داشت.

ضیائیان بیان کرد:  روزهای شنبه  و یکشنبه در شمال غرب سواحل دریای خزر و روز یکشنبه  در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

او توضیح داد:  امشب و فردا در برخی نقاط شرق، جنوب شرق و مرکز کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب ایجاد گرد و خاک خواهد شد .

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج و طوفانی است .

او  درباره آب و هوای استان تهران هم گفت:  آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد است و در بعد از ظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای تهران به ۲۲ و کمترین آن به ۱۱ درجه خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا