چه کسی به «بهزادپور» بیشترین لطمه را زد؟

یک سال پایانی دوران حضور کوتاه مدت مجید بهزاد پور در بیمه مرکزی را بدون شک می توان دوران تقابل با رسانه ها دانست. او با انتخاب نادرست «مصطفی رئوفی» به عنوان مدیر روابط عمومی، نه تنها بیمه مرکزی را آماج حملات رسانه ای قرار داد، بلکه لطمه جبران ناپذیری به حیثیت حرفه ای خود نیز وارد کرد.

به گزارش رصد روز،  دوره ریاست کلی بهزاد پور با چند بحران جدی همراه بود که مهمترین آنها را می توان اظهار نظر قائم مقام بیمه مرکزی و برکناری او، تخلف «ازکی» در انتشار عکس بدون حجاب و در نهایت افشا شدن اطلاعات بیمه گران در جریان یک حمله سایبری دانست.
در هر سه مورد، این روابط عمومی بیمه مرکزی بود که در نهایت بی تدبیری، به انتشار بیانیه های غیرحرفه ای پرداخت و قطعات پازل تقابل با رسانه ها را کامل کرد.
سخنگوی بیمه مرکزی در جریان نشستی خبری، به سوال یک خبرنگار درباره بدهی خودروسازان به بیمه گران پاسخی حرفه ای داد، اما پس از این که این پاسخ به مذاق وزیر صمت وقت خوش نیامد، دستور برکناری او از این جایگاه صادر شد. این در حالی بود که روابط عمومی با انتخاب تیتر «سخنگوی بیمه مرکزی از سمت خود برکنار شد» نشان داد که حتی در دفاع از مقام بالادستی خود نیز ناتوان است.
در جریان تخلف «ازکی»، روابط عمومی بیمه مرکزی از در «کنترل فضای رسانه ای» وارد شد و اطلاع رسانی رسانه های درباره اقدام این کارگزاری را «طرح برخی شبهات در برخی محافل خبری» دانست.
حالا و در تازه ترین مورد که به برکناری رئیس کل بیمه مرکزی منجر شد، مهمترین اطلاعات بیمه گران از طریق هکرها در فضای مجازی به فروش گذاشته شده است. این اتفاق که گویا دست کم یک ماه پیش رخ داده است، نه تنها از سوی مدیران ارشد بیمه مرکزی مسکوت مانده بود، بلکه با پرداختن رسانه ها به موضوع، بار دیگر از سوی روابط عمومی بیمه مرکزی تقبیح شده است!
در اطلاعیه روابط عمومی بیمه مرکزی نسبت به «شبهه افکنی برخی کانال های خبری و رسانه ها مبنی بر هک اطلاعات مهم بیمه ای» اظهار نظر شده، این در حالی است که رسانه ها پیش از روابط عمومی بیمه مرکزی، نسبت به افشای این اطلاعات آگاه شده بوده اند.
اکنون که رئیس کل پیشین بیمه مرکزی رفته و رئیس کل جدید بر مسند قدرت نشسته است، به نظر می رسد نخستین اقدامش می تواند تغییر مدیرکل روابط عمومی باشد. کسی که با تحصیلات «معارف اسلامی و اقتصاد» در جایگاه مدیرکل روابط عمومی نشسته است، مطمئنا نمی تواند حافظ منافع سازمان در حوزه رسانه ها باشد، کما این که تجربه حضور یک ساله او در این جایگاه نیز چنین ادعایی را ثابت می کند.
شاید اگر فردی باتدبیر و توانا بر این صندلی نشسته بود، بهزادپور هم همچنان اتاق شیشه ای بیمه مرکزی را ترک نکرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا