چین نخستین ارز دیجیتال را در سطح ملی راه‌ اندازی می‌ کند

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، چین برنامه آزمایشی یوآن دیجیتال را راه‌اندازی کرده است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد خریدهای چندمنظوره با ارزهای دیجیتال داشته باشند.

بانک ارتباطات چین روز چهارشنبه  از ارز دیجیتال رن‌مین‌بی در پکن رونمایی کرد. اعضای ستاد، اطلاعاتی را برای بازدیدکنندگان معرفی کردند و پس از آن کیف بانکی این ارز دیجیتال بازگشایی شد و برای نخستین بار ارز دیجیتال رن‌مین‌بی در تفریحگاه این کشور استفاده می‌شود.

ماه گذشته رویداد اکسپو در ایالت هاینان برگزار شد و بسیاری از بانکها ارزهای آزمایشی را برای اینکه بازدیدکنندگان بتوانند خریدهای آن را بپردازند، در معرض دید علاقمندان قرار دادند. این ارزهای کاربردهای چندمنظوره داشتند. دولت چین همچنین پرداخت چندمنظوره با یوآن الکتریکی را به عنوان بخشی از آزمایش‌های ارز دیجیتال و طرح توسعه برنامه پایلوت این ارز در ماه آینده اجرا کرده است.

سال گذشته بانک مردم چین طرحی را اعلام کرد که براساس آن ارز دیجیتال در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ استفاده شود. گفته شد که این ارز جدید نام رسمی ندارد اما با نام DCEP مخفف پرداخت الکترونیکی با ارز دیجیتال شناخته شد که سهم بزرگی از ارزهای مجازی آینده دارد. یوآن الکتریکی برنامه‌ریزی شده تا جایگزین پول نقد در تراکنش‌ها باشد. این در حالی است که چین می‌خواهد نخستین اقتصاد دنیا باشد که آزمایش ارز دیجیتال را در سطح ملی اجرا می‌کند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

راشاتودی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا