کارمندان باید ساعت ۴:۳۰ از خانه راه بیفتند که ۶ صبح سر کار باشند/ مردم فرزندشان را ساعت ۵ صبح به چه کسی بسپارند؟

علی رضایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: اگر فردی در اطراف تهران مثل کرج، اسلامشهر، پردیس و… زندگی می‌کند، اما محل کارش تهران است، باید ساعت ۴:۳۰ از خانه راه بیفتد. حال نمی‌دانم کجای این تصمیم دولت به منطق شبیه است؟ یک خانم کارمن...

علی رضایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: اگر فردی در اطراف تهران مثل کرج، اسلامشهر، پردیس و… زندگی می‌کند، اما محل کارش تهران است، باید ساعت ۴:۳۰ از خانه راه بیفتد. حال نمی‌دانم کجای این تصمیم دولت به منطق شبیه است؟ یک خانم کارمند اگر در آن ساعت از خانه راه بیفتد، کلی خطر تهدیدش می‌کند و حق دارد با نگرانی خانه را ترک کند.

به گزارش رصد روز ،   علی رضایی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: دولت سیزدهم تا امروز تصمیمات اشتباهی داشته که یکی از آن‌ها، تغییر ساعت کاری کارمندان است. متاسفانه الزام کارمندان به حضور در سر کار آن هم در ساعت ۶ صبح، چالش‌هایی ایجاد کرده است. برخی کارمندان، فرزندان مهدکودکی دارند و دولت باید بداند فردی که قرار است ساعت ۶ صبح سر کار باشد، اولاً باید کودک خود را از ساعت ۴:۳۰ صبح بیدار و آماده کند تا اگر مهدکودک باز بود، کودک را ساعت ۵ یا ۵:۳۰ تحویل و خود را به محل کار برساند. این حالت خوشبینانه است وگرنه بعید می‌دانم مهدکودک در آن ساعت‌ها باز باشد.

نماینده کنگاور می‌گوید: هفته گذشته که در حوزه انتخابیه حضور داشتم، متعدداً نارضایتی مردم را در این خصوص شاهد بودم. به طور مثال اگر فردی در اطراف تهران مثل کرج، اسلامشهر، پردیس و… زندگی می‌کند، اما محل کارش تهران است، باید ساعت ۴:۳۰ از خانه راه بیفتد. حال نمی‌دانم کجای این تصمیم دولت به منطق شبیه است؟ یک خانم کارمند اگر در آن ساعت از خانه راه بیفتد، کلی خطر تهدیدش می‌کند و حق دارد با نگرانی خانه را ترک کند.

رضایی می‌گوید: کارمندانی به من گفتند ما وقتی ساعت ۶ صبح بر سر کار حاضر می‌شویم تا ۸ صبح می‌خوابیم یا مثلاً با گوشی همراه، خود را سرگرم می‌کنیم. از طرفی این رویکرد، هیچ صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به بار نخواهد آورد و تنها چیزی که به ارمغان آورده، نارضایتی گسترده مردم است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: برخی از مردم در این هفته‌ها گفته‌اند که چرا ما باید ۶ صبح سر کار باشیم، ولی نمایندگان ۸ صبح کارشان را شروع کنند. این حرفشان کاملاً درست است و آدم را یاد این ضرب‌المثل می‌اندازد که قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟ واقعاً اگر به نمایندگان بگویند ساعت ۶ بر سر کار حاضر باشید، قبول می‌کنند؟ دین ما می‌گوید چیزی که برای خودت نمی‌پسندی، برای دیگران هم نپسند.

او در پاسخ به اینکه آیا اراده‌ای از سمت دولت وجود دارد که از تصمیم خود برگردد؟ گفت: نمی‌دانم اراده‌ای هست یا نه، ولی دولت باید چشمانش را نسبت به واقعیت‌ها باز کند. برخی خانواده‌ها که هم زن و هم مرد، کارمند هستند می‌گویند ما یک فرزند داریم و واقعاً نمی‌دانیم نگهداری بچه خود را مخصوصاً آن ساعت صبح به کی بسپاریم. فقط از مسئولان می‌خواهم صدای مردم بشنوند و هرچه سریع‌تر تا این نارضایتی گسترده‌تر و عمومی‌تر نشده، ساعت کاری را به مانند گذشته به ۸ برگردانند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار