کاهش بازدهی هفتگی بورس تهران / رشد ۱۰ برابری خروج سرمایه

به گزارش رصد روز،  روند صعودی شاخص کل بورس در هفته آخر اردیبهشت ماه ادامه داشت. در اولین روز کاری هفته شاخص رشد نزدیک به ۱۴ هزار واحدی را پشت سر گذاشت اما روز یکشنبه ۵ هزار و ۴۳۱ واحد تنزل کرد. روز دوشنبه شاخص ۱۰ هزار و ۸۲۰ واحد بالا آمد. روز سه‌شنبه نیز شاخص رشد ۲۲ هزار و ۲۲۵ واحدی داشت و وارد کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد شد. در آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس تهران ۱۱ هزار و ۴۷ واحد کاهش یافت.

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۳۰ هزار و ۵۲۷ واحد بالا‌‌تر ایستاد و بازدهی هفته شاخص بورس مثبت ۱.۹ درصد شد.

شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۴۴ هزار و ۲۱۴ واحد بالا‌تر ایستاد و بازدهی مثبت ۰.۹ درصدی را ثبت کرد.

بورس

رونق نسبی معاملات سهام

در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات کل هفته ۴۲ هزار و ۶۵۱ تومان بود که نسبت به رقم ۴۲ هزار و ۵۲۶ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۰.۳ درصدی داشته است.

در هفته اخیر ارزش معاملات خرد رشد کرد. در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۷ هزار و ۴۸۶ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۶ هزار و ۵۳۹ میلیاردی هفته پیشین، افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۱۲۴ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۱۱۸ میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۲۰ برابری داشته است. بالاترین رقم هفته ۳۲۰ میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز یکشنبه برمی‌گردد که ۲۶ میلیون تومان بود.

کاهش میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۵۴۱ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۳۳۵ میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۳۸ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته هزار و یک میلیارد تومان بود و در روز شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز چهارشنبه برمی‌گردد که ۲۸۴ میلیارد تومان بود.

خروج سرمایه حقیقی

در هفته اخیر شاهد خروج پول حقیقی در روزهای میانی هفته بودیم و در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود.

در مجموع کل هفته ۵۵۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۱۱۱ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته افزایش ۱۰ برابری داشته است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا