کاهش حداقل ۲ تنی واردات گندم با اجرای وافعی سازی قیمت ها

به گزارش رصد روز،  محمد قربانی گفت: قبل از آزادسازی و اصلاح نظام یارانه نیروی انتظامی ۶۰۰ تن روغن قاچاق کشف کرد که با آزادسازی قیمت های جدید انگیزه ای برای قاچاق وجود ندارد و سر سفره ایرانی ها خواهد بود.

به گفته او، بنابر ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از ۲ نرخی بودن قیمت ها تمامی اقلام اعم از مرغ، روغن، تخم مرغ و ماکارانی های قبل هم با قیمت جدید در بازار باید عرضه شود.

قربانی می گوید: هم اکنون بر بازار مرغ و تخم مرغ آرامش کاملا برقرار است و در ارتباط با روغن توزیع مویگرگی در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و خرد مقیاس در حال انجام است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:سال گذشته ۴۸۲ هزار تن تقاضا برای آرد افزایش پیدا کرد که بنابر گزارش اعلامی ۲۵۰ هزارتن آرد قاچاق کشف شد و مابقی برای مصارف غیرانسانی است که با واقعی سازی حداقل ۲ میلیون تن کاهش واردات گندم داریم.

بنابر اعلام معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد  با توجه به فرآیند سخت این جراحی بزرگ که منافع آن برای اقتصاد کشور و مردم است، ریل گذاری جدیدی در خصوص مدیریت کشور پایه گذاری شده است و همواره به تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ این اطمینلن را می دهیم که نگرانی از حیث مازاد احتمالی مرغ و تخم مرغ نداشته باشند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا