کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن با مصرف بیش از حد نمک

به گزارش رصد روز، مطالعه‌ای که اخیراً در ژورنال Circulation منتشر شده است، سعی در درک عمیق دانش مطالعه دانشمندان در سال ۲۰۱۵ داشت.

در  مطالعه قبلی، تیم تحقیق دریافتند که افزایش مقادیر سدیم در خون بر نحوه آماده شدن نوع خاصی از گلبول‌های سفید برای واکنش هنگام احساس عدم سلامت  سلول‌ها تأثیر می‌گذارد. دکتر سابرینا گیزبزگر، عضو  انستیتوی زیست شناسی سیستم‌های پزشکی برلین (BIMSB) می‌گوید، حتی در پایان این مطالعه، دانشمندان “هنوز نمی‌دانستند در سلول‌ها چه اتفاقی می‌افتد. ”
بنابراین برای مطالعه جدید، تیم گیزبرگر “متابولیسم سلول‌های ایمنی را که در معرض غلظت‌های زیاد نمک قرار گرفته اند” بررسی کردند. گیزبرگر توضیح می‌دهد که این بار آن‌ها بیشتر در مورد تأثیر نمک بر ایمنی بدن، اطلاعات کسب کردند و دریافتند: “نمک، زنجیره تنفسی را مختل می‌کند، سلول‌ها ATP کمتری تولید می‌کنند و اکسیژن کمتری مصرف می‌کنند؛ بنابراین چه مقدار نمک برای خوردن روزانه بی خطر است؟ طبق این مطالعه: “متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که بزرگسالان مصرف روزانه خود را حداکثر به پنج یا شش گرم محدود کنند. این محاسبه شامل نمکی است که در غذا‌های فرآوری شده پنهان است. ”

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

انتخاب

  آمار کرونا امروز 2 آبان 1400/فوت 171 بیمار در 24 ساعت گذشته

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا