کاهش قیمت نفت در بازار

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۴ سنت معادل ۰.۷۸ درصد کاهش به ۸۱ دلار و ۴۴ سنت رسید.

به گزارش رصد روز، قیمت نفت در روز دوشنبه به خاطر نگرانی در مورد ضعف تقاضا در چین کاهش یافت، اما ادامه مخاطرات ژئوپولیتیکی در خاورمیانه و روسیه از مقدار این کاهش قیمت کاست.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریایی شمال امروز با ۶۴ سنت معادل ۰.۷۸ درصد کاهش به ۸۱ دلار و ۴۴ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترنتیت آمریکا هم با ۶۵ سنت معادل ۰.۸۳ درصد کاهش ۷۷ دلار و ۳۶ سنت معامله می‌شود.

نفت برنت ۱.۸ و نفت آمریکا ۲.۵ درصد در هفته گذشته کاهش قیمت داشتند. به نظر می‌رسد نگرانی در مورد ضعف تقاضا در چین تاثیر تمدید کاهش تولید اوپک پلاس را خنثی کرده است.

ائتلاف اوپک پلاس که از سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش تشکیل شده هفته گذشته توافق کرد کاهش تولید ۲.۲ میلیون بشکه‌ای خود را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی هم ادامه دهد.

در این بین، اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان داد رشد اشتغال در این کشور در فوریه شتاب گرفته، اما افزایش نرخ بیکاری و بالا رفتن متوسط دستمزدها احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن را افزایش داده است.

در خاورمیانه، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در روز یکشنبه از رژیم صهیونیستی به خاطر توقف مذاکرات آتش‌بس و رد درخواست حماس برای توقف جنگ در غزه انتقاد کرد.

درگیری‌ها در روسیه و همسایگان آن هم رو به افزایش بوده و ترس از گسترش احتمالی جنگ در خارج از اوکراین را بالا برده است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار