کدام دسته از جا ماندگان یارانه می توانند ثبت نام کنند؟

به گزارش رصد روز، حدود ابتدای ماه قبل بود که هیات وزیران مصوب کرد به همه‌ی کسانی که یارانه نمی‌گیرند فرصت داده می‌شود که برای دریافت یارانه نقدی و معیشتی ثبت‌نام کنند.

امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کسانی که در سال ۱۳۹۳ از ثبت‌نام یارانه‌ها جا‌مانده یا افرادی که خانواده آنها یارانه‌بگیر نبوده اما با ازدواج از خانواده جدا شده‌اند چنانچه متقاضی دریافت یارانه هستند، می‌توانند طبق شرایطی که اعلام خواهد شد برای ثبت نام اقدام کنند‌.‌

این اطلاعیه وزارت کار دارای ابهام است و به نظر می‌رسد روی یارانه نقدی تاکید دارد. چرا که گفته شده کسانی که ار «ثبت‌نام یارانه‌ها» در سال ۹۳ جامانده‌اند می‌توانند ثبت‌نام کنند. در آن زمان فقط یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی پرداخت می‌شده و واریز یارانه معیشتی از آذر سال ۹۸ آغاز شده است.

یکی دیگر از ابهامات این اطلاعیه این است که که گفته شده افرادی که از ثبت‌نام جامانده‌اند یا با ازدواج از خانواده جدا شده‌اند می‌توانند ثبت‌نام کنند.

این در حالی است که در مصوبه هیات وزیران آمده همه‌ی افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه‌ها از جمله افراد جدید، افرادی که تاکنون ثبت‌نام ننموده‌اند و افرادی که منصرف شده‌اند می‌توانند ثبت‌نام کنند.

طبق این مصوبه افرادی که خودشان منصرف شده‌اند یا دولت آنها را لیست یارانه‌بگیران حذف کرده است می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند. اما در اطلاعیه وزارت کار به این موضوع اشاره نشده است.

البته این اولین بار نیست که بین مصوبات دولت و اطلاعیه‌های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختلاف وجود دارد. در موضوع یارانه و وام کرونا نیز سخنگوی دولت تعداد مشمولان یارانه را ۴۰ میلیون نفر اعلام کرد و وزارت کار گفت که برای ۳۴ میلیون نفر منابع مالی وجود دارد. همچنین از ۱۱ میلیون خانواری که می‌توانستند مرحله دوم وام کرونا را بگیرند به حدود هفت میلیون خانوار وام پرداخت شد.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا