کرونایی شدن ظرف ۱۵ دقیقه در فاصله ۱.۸ متری از فرد مبتلا

به گزارش رصد روز ، مقام‌های بهداشتی در کشورهای مختلف جهان برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ به ردیابی افرادی متکی شده‌اند که در تماس با افراد آلوده به ویروس کرونا بوده‌اند اما تعیین اینکه در میان اطرافیانِ فردِ بیمار چه کسی باید تحت نظر قرار بگیرد ماه‌ها مورد بحث و مجادله بوده است.

طبق تعریفی که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده ارائه شده است، اگر به صورت پیوسته به مدت ۱۵ دقیقه در فاصله کمتر از ۱.۸ متری فردی که به کرونا آلوده شده باشد قرار بگیرید، احتمال آلودگی شما به حدی است که باید از سوی مقام‌های بهداشتی رسیدگی شود.

اما تعریف جدید ارائه شده توسط مراکز بهداشتی آمریکایی که اخیرا منتشر شد، تغییری بزرگ ایجاد کرد مبنی بر اینکه فرد مشکوک، کسی است که در کمتر از ۱.۸ متری فرد آلوده در مدت زمان ۱۵ دقیقه یا بیشتر در طول ۲۴ ساعت قرار داشته باشد.

مقصود از این تعریف جدید این است که اگر شخصی پنج دقیقه از صبح را با فرد بیمار، ۵ دقیقه دیگر بعدازظهر و ۵ دقیقه شب بگذراند، پس از آن او در لیست افراد پرخطر قرار می گیرد یعنی حتی اگر این ۱۵ دقیقه تماس نزدیک با فرد بیمار، پیوسته نباشد.

  جزئیات پایان بورس امروز 6 بهمن 1400 / شاخص کل 21 هزار واحد رشد کرد

این به روزرسانی در میان افزایش قابل توجه موارد ویروس کرونا در ایالات متحده انجام می‌شود. به گفته “جی پولتر”، مدیر بخش بیماری‌های عفونی موارد ابتلا به کرونا در حدود ۷۵ درصد از مناطق آمریکا افزایش یافته است.

پولتر اضافه کرد که مردم احتمالا از توصیه‌هایی که به آن‌ها می‌شود خسته شده‌اند، اما در پاییز و زمستان، پوشیدن ماسک مهم‌تر از هر زمان دیگری است.

در فصول سرد، با توجه به تمایل افراد برای گذراندن وقت خود در مکان‌های بسته، احتمال بیشتری برای انتقال عفونت وجود دارد.

استفاده از ماسک، ریسک انتقال آلودگی از افراد بدون علامت به دیگران را نیز تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

به‌روزرسانی در مورد معیارهای تشخیص افراد پرریسک، تغییر مهمی در پایش اطرافیان فرد بیمار ایجاد می‌کند چرا که با این معیار جدید، افراد بیشتری به عنوان موارد پرریسک و مشکوک در نظر گرفته می‌شوند.

به گزارش ال‌خلیج تودی، این به‌روزرسانی بر اهمیت فاصله اجتماعی تأکید دارد، زیرا نزدیک شدن به فرد بیمار برای مدتی کوتاه نیز می‌تواند منجر به آلودگی به ویروس کرونا شود.

 

 

 

 

خبر فوری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا