کلاه گشادی که سر دانشگاه آزاد رفت / سوهانک سوهان روح دانشجویان و اساتید

به گزارش اختصاصی رصد روز ، زمانی که که دکتر طهرانچی رئیس استان تهران بود با استارت ایده شکست خورده تمرکزگرایی مالی از سپرده های واحدهای مختلف استان تهران برداشت کرد تا ملک متعلق به کمیته امداد را که سازمان مرکزی کمیته امداد در سوهانک بود و هیچ تناسبی با فضای علمی و دانشگاهی نداشت خریداری نماید. هر یک از روسای واحدها هم با آن موقع مخالفت می کرد تهدید به برکناری می شد. مثل واحد شهر قدس .

اکنون که این کار صورت گرفته و بسیاری از دانشکده های واحد تهران مرکز به آنجا منتقل شده یا در حال انتقال میباشند . این سوال مطرح است که نباید برای چنین اقدام مهم و استراتزیک و هزینه بری برای دانشگاه آزاد که با هزینه نقل و انتقال و مالیات و….. قریب ۱۰۰۰ میلیارد تومان شده الزامات حقوقی و کارشناسانه در سطح عالی رعایت می شد.

خرید زمین و ساختمان سوهانک با ۱۰۰۰ میلیارد تومان چه آگاهانه وچه غیر آگاهانه کلاه بزرگی بود که برسر دانشگاه آزاد رفت. چرا که طبق اسناد رسمی و قطعی از ۱۵۲۰۰۰ هزار متر زمین خریداری شده تنها ۱۵۰۰۰ هزار متر آن مجوز ساخت دارد و اکنون شهرداری منطقه نسبت به تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاف مقررات در منطقه ای به وسعت ۱۳۷۰۰۰ وارد عمل گردیده است . در شرایط مبایعه نامه قید شده هزینه های گرفتن پایان کار و……. با دانشگاه آزاد میباشد . حال سوال اصلی آیا دکتر طهرانچی از این مساله مطلع بوده و استعلام های لازم را قبل از خرید از مراجع مربوطه اخذ نموده است ؟ یا خیر ؟ اگر با علم به این مساله این خریداری صورت گرفته باید هزار سوال دیگر نیز پیوست این سوال کرد که چرا با این اوضاع و احوال اقتصادی دانشگاه چنین بی تدبیری هایی صورت میگیرد … آن هم توسط فردی که خود را متعهد ولایی و جهادی معرفی میکند .ولی اگر بدون علم به این مساله چنین خرید هنگفتی صورت گرفته که بسیار بعید به نظر میرسد باید هزاران هزار سوال دیگر ضمیمه این مساله نمود.

عمق مسئله زمانی روشن می شود که می بینیم سید محمودرضا آقامیری در نامه ای به علیخانی عضو شورای شهر تهران اذعان می کند که دانشگاه از عدم دریافت مجوز برای ۲ هزار متر گفته شده مطلع نبوده و رأی به تخریب فضا فاقد مجوز ساخت صادر شده. او در این نامه با اشاره به تعداد دانشجویان این مرکز ( ۳۶ هزار ) از این عضو شورا درخواست می کند تا در خصوص عدم تخریب این فضا با آنان مساعدت کند. گفتنی است این نامه در ۱۳ آبان ۹۸ نوشته شده و در آن سوء مدیریت در یک معامله کلان که هزینه های آن از جیب دانشجویان و اساتید پرداخت شده بسیار به چشم می خورد.

 

خرید ملک سوهانک

 

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. وقتی برای مدیریت نیامده باشی و اهداف دیگری داشته باشی نتیجه میشود چنین کلاه گشادی
  ایشان نزدیک ۵۰۰ یار اتوبوسی وارد مجموعه کرده اند که به همگی حقوق نجومی پرداخت میکنند و این در حالی است که حقوق کارکنان خیلی از واحدها به موقع پرداخت نمی شود
  به همسران صاحبان قدرت بدون شایستگی پست میدهد که دلیلش آشکار است
  بخشنامه صادر میکند و حقوق خود و نزدیکان را ۳۰۰ درصد افزایش میدهد در حالیکه با بخشنامه الفبا سعی در کاهش حقوق اساتیدی دارد که دریافتی زیر خط فقر دارند.
  در طول مدیریت ناکارآمد این فرد سه سال است که افزایش حقوق کارکنان مجموعه کمتر از مصوبه مجلس است و اصلا برای مسئولان اهمیتی ندارد چون به نامه های اساتید و کارکنان هیچ پاسخی نمیدهد حتی به دبیرخانه سفارش کرده بود که نامه های اساتید را شماره نزنند!! اساتید مجبور شدند به فضای مجازی برای تظلم خواهی روی آورند که اینبار هم تهدید میکنند که باید از گروهها خارج شوید و به فعالان توییتر نام مواجب گیر میدهند!
  متاسفم برای مدیریت ناکارآمد

 2. از این اقدامات بدون مطالعه در دانشگاه آزاد زیاد اتفاق افتاده اگه مجلس انقلابی! ملاحظات رو کنار بگذاره و تحقیق رو دانشگاه که استارتشو زده مصرانه پی گیر بشه خیلی حقایق دیگه معلوم میشه

  1. لابد با این طرحهای محیر العقول برای اساتید و با کوچک کردن سفره ی اساتید می خوان هزینه های این جابجایی رو کاهش بدن البته فقط با کسر از اساتید نه خودشون با افزایشهای ۳۰۰/درصدی

 3. تنها راه نجات دانشگاه، اولا اخراج طهرانچی و معاونینش است.
  دوم تحقیق مجلس از دانشگاه آزاد و دادگاهی دادگاهی کردن مقصران و اصلاح اساسنامه ی دانشگاه و الحاق دانشگاه به وزارت علوم است

 4. لابد با این طرحهای محیر العقول برای اساتید و با کوچک کردن سفره ی اساتید می خوان هزینه های این جابجایی رو کاهش بدن البته فقط با کسر از اساتید نه خودشون با افزایشهای ۳۰۰/درصدی

 5. کسی نیست به فریاد کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد و خود دانشگاه آزاد مظلوم برسد چرا نباید ریاست یک دانشگاه از بطن و بدنه خود داشگاه باشد مگر اینجا بنگاه اقتصادی هست که هرکسی دلش می خواهد ریئس میشود .

 6. تا وقتی ولایتی در راس امور است از مهره هایی مانند تهرانچی استفاده خواهد نمود و به خاطر روابط نزدیک ولایتی با مقام معظم رهبری ، هیچ نهاد و ارگان و قوه ای جرأت بازخواست و بررسی تخلفات دانشگاه آزاد را نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا