کمبود لکوموتیو شبکه ریلی جبران می‌شود

به گزارش رصد روز، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جبران کمبود لکوموتیو در شبکه ریلی،گفت:برای بهبود فعالیت بخش خصوصی در حوزه ریلی، باید فرآیندها اصلاح شود.

 سیدمیعاد صالحی با یادآوری این‌که طی دهه‌های گذشته به صنعت حمل‌ونقل ریلی کم توجهی شده و عقب ماندگی تاریخی در این زمینه وجود دارد، اظهار کرد:‌ باید به بهبود ارکان مختلف راه آهن و انجام اصلاحات اساسی و بنیادین و جبران کمبود لکوموتیو  بپردازیم.

وی با بیان این‌که با حفظ کامل مزیت و برند راه‌آهن یعنی حمل و نقل ایمن و با قابلیت اطمینان بالا، سرعت بازرگانی افزایش می‌یابد، افزود: برای بهبود فعالیت بخش خصوصی در حوزه ریلی، باید فرآیندها، اصلاح، بروزرسانی و شفاف شود تا برای بخش خصوصی، شرایط رقابتی و جذابیت سرمایه گذاری ایجاد شود.

وی یادآور شد: برای رفع مسائل و مشکلات بخش خصوصی، در دو ماه اخیر جلسات متعددی با مدیران ارشد دولتی و صاحبان بار از جمله شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، ایدرو، ایمیدرو و … برگزار شده است. در سفر اخیر به هرمزگان، مقرر شد با توجه به انتقال حدود نیمی از بار کشور از بندر شهید رجایی، حضور و نقش حمل و نقل ریلی به ویژه در حوزه جابجایی کالاهای اساسی در این بندر، افزایش قابل توجهی بیابد.

مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه راه آهن پیشرفته و پیشرو، موجب ارتقاء کشور و انقلاب می شود، گفت: راه‌آهن و شرکت‌های حمل و نقل ریلی اعضای یک خانواده هستند و با همکاری و همیاری، فصل جدیدی در صنعت حمل و نقل ریلی رقم خورده و شاهد شکوفایی این صنعت باشیم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا