گذشت و چشم پوشی در مبارزه با رانت‌خواری و فساد نخواهیم داشت

به گزارش رصد روز، به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، « حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان» پس از پایان نشست با «وزیر صنعت، معدن و تجارت» در جمع خبرنگاران افزود: وزارت صمت مسئولیت های سنگینی به خصوص در این شرایط سخت از جمله تنظیم بازار، مبارزه با گرانفروشی و تامین اقلام و مایحتاج عمومی مردم بر عهده دارد که تحقق همه اهداف و برنامه‌ها با هماهنگی دستگاه های ذیربط امکان پذیر است.

وی بر هم افزایی و هماهنگی همه بخش‌های مختلف مرتبط با وزارت صمت برای تامین معیشت مردم در شرایط سخت اقتصادی تاکید کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور هدف از تصمیم جدید شورای رقابت را نزدیک شدن قیمت‌ها به قیمت واقعی بازار دانست و گفت: این تصمیم البته باید مورد نظارت قرار بگیرد که به افزایش قیمت منجر نشود.

حجت الاسلام درویشیان همچنین ارائه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس را سبب حذف دلالان و کاهش رانت خواری دانست و از همه دستگاه‌های ذیربط خواست که در این بخش همکاری‌های لازم را داشته باشند.

تکمیل سامانه های الکترونیکی برای ایجاد شفافیت و کاهش فساد

وی راه اندازی و تکمیل سامانه‌های الکترونیکی را برای ایجاد شفافیت مورد تاکید همه مسئولان نظام و دولت دانست و گفت: دستگاه‌ها به تکالیف خود در این بخش باید عمل کنند تا با تحقق دولت الکترونیک شفاف سازی ایجاد شود و با ایجاد شفافیت فساد کاهش یابد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در وزارت صمت، حمایت این سازمان از برنامه های وزارت صمت در مبارزه با فساد، برخورد با دلالان و حذف رانت خواری از بازار فولاد و خودرو را اعلام کرد.

  افشای جزییات تازه از توافق ۲۰ ساله ایران و روسیه

حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان در نشست با علیرضا رزم حسینی «وزیر صنعت، معدن و تجارت» ، افزود: با تمام وجود در کنار وزارت صمت برای پیگیری حقوق مردم و برخورد با سودجویان در این شرایط سخت اقتصادی هستیم.

ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده های تنظیم بازار توسط تعزیرات

وی با بیان اینکه نظارت ها بر بازار باید خروجی محور و نتیجه گرا باشد، گفت: قوانین باید بازدارندگی لازم را در خصوص مبارزه با گرانفروشی داشته باشند و رسیدگی تعزیرات به پرونده های تنظیم بازار باید تسریع یابد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر هماهنگی بخش های مهم اقتصادی برای عبور از شرایط سخت تاکید کرد و افزود: اگرچه برخی مشکلات ناشی از تحریم هاست اما به همت تولیدکنندگان، همراهی دولت و حاکمیت افزایش تولید را در همین شرایط سخت داشته ایم که نشانگر عزم، اراده و هماهنگی همه ارکان است.

درویشیان با تاکید بر اینکه این شرایط سخت اقتصادی مدیران جسور را می‌طلبد، گفت: تصمیم‌های جدید ستاد اقتصادی دولت در خصوص رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و تسریع در ترخیص کالاها از گمرکات، نمونه‌هایی از تصمیم‌های جسورانه بوده است.

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا