گزارش پایان بورس امروز سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ / رشد کم جان شاخص کل

گزارش پایان بورس امروز سه شنبه 11 مرداد 1401 ، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند گذشته روند رو به رشد به خود گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 2411 واحد نسبت به روز گذشته به رقم یک‌میلیون و 430 هزار و 17 واحد رسی...

به گزارش رصد روز، گزارش پایان بورس امروز سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند گذشته روند رو به رشد به خود گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۲۴۱۱ واحد نسبت به روز گذشته به رقم یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۷ واحد رسید.

گزارش پایان بورس امروز سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز امروز رو به رشد نهاد به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۲۲۴ واحد به رقم ۳۸۰ هزار و ۵۸۷ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش شرکت‌های بورسی است، به ۵ میلیون و ۴۵۱ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۳.۵ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۲۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۱۴۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی – ارزشی ۱۷صدم درصد رشد کردند. اما این دو شاخص با معیار هم‌وزن فقط ۶ صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۱۲ صدم درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱۶ صدم درصد رشد کرد. شاخص بازار دوم بورس ۱۸ صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، توسعه معادن، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی نوری و پتروشیمی پردیس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نماد بانک پارسیان بعد از بازگشایی بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

در فرابورس ایران هم امروز اوضاع رو به رشد بود، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۲۴ واحد به رقم ۱۸ هزار و ۷۶۲ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک‌میلیون و ۳۷ هزار میلیارد تومان شد. ارزش بازار پایه فرابورس ۳۴۰ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از یک‌ونیم میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۳۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان شد.

بورس امروز سه شنبه 11 مرداد 1401

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز و بیمه پاسارگاد بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند ود نمادهای صنعتی مینو، فرابورس ایران، نیروی برق دماوند و برق عسلویه مپنا بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

 با توجه به اخبار مثبت در فضای سیاسی، به نظر می‌رسد، امیدواری به بازار برگشته و از دو روز گذشته رو به رشد نهاده است.

در عین حال باید فضای کلان اقتصادی کشور دارای ثبات و قابلیت پیش‌بینی برای فعالان اقتصاد باشد. مهمترین ثبات در بازار، کنترل تورم و ثبات در نرخ ارز است که باید مدنظر سیاستگذاران قرار گیرد و دخالت‌های بی‌جا در اقتصاد کشور از سوی دولت و مجلس به عنوان سم برای فعالیت اقتصاد به شمار می‌رود.

در عین حال سرمایه‌گذاری در بورس الزاما همراه با ریسک و نوسان است.

همچنین خبرهایی رسیده است که عرضه خودرو در بورس کالا از ۲۶ مردادماه از سرگرفته می‌شود و سایپا هم اعلام کرده است که خودروی شاهین خود را می‌خواهد از بورس کالا به مشتریان ارائه کند.

 

نقشه بازار بورس امروز 11 مرداد 1401

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار