گزارش پایان بورس امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / رشد ۴ هزار واحدی شاخص کل

گزارش پایان بورس امروز 13 تیر 1401،  شاخص کل در پایان معاملات امروز با افزایش ۰.۲۸ درصدی معادل ۴٬۱۷۰ واحد همراه شد و سطح یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحدی را ثبت کرد. شستا با ۴۱۴ واحد بیش‌ترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت و کگل، بفجر و مبین در ...

به گزارش رصد روز، گزارش پایان بورس امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۱، معاملات بورس در سیزدهمین روز تابستان در حالی به پایان رسید که شاخص کل برای دومین روز متوالی صعودی بود. با این وجود دو نکته نگران کننده روزهای گذشته بازار همچنان ادامه دارد. از یکسو ارزش معاملات خرد همچنان در سطح پایینی قرار دارد و از سوی دیگر، همچنان شاهد خروج پول حقیقی از بازار هستیم.

گزارش پایان بورس امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۱

 شاخص کل در پایان معاملات امروز با افزایش ۰.۲۸ درصدی معادل ۴٬۱۷۰ واحد همراه شد و سطح یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحدی را ثبت کرد. شستا با ۴۱۴ واحد بیش‌ترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت و کگل، بفجر و مبین در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

شاخص هم‌وزن هم با افزایش ۰.۵۵ درصدی معادل ۲٬۲۸۹ واحدی همراه شد و بر روی سطح ۴۲۰ هزار و ۶۵۴ واحدی قرار گرفت.

شاخص فرابورس هم با افزایش حدود ۴۵ واحدی تا سطح ۲۰هزار و ۲۴۰ واحدی پیش رفت؛ دماوند بیش‌ترین مثبت و فغدیر بیش‌ترین تاثیر منفی را در شاخص فرابورس داشتند.

نکته ناامید کننده بازار امروز به ارزش معاملات خرد و ادامه خروج پول حقیقی باز می‌گردد؛ ارزش معاملات خرد برابر با دو هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان بود که تقریبا نسبت به دیروز تغییر خاصی نداشته است. از سوی دیگر، امروز هرچند شدت خروج پول حقیقی کاهش یافته بود اما همچنان خالص ورود پول حقیقی منفی است؛ به گونه ای که حقیقی‌ها در معاملات امروز بیش از ۸۶ میلیارد تومان از بازار خارج کردند.

01

02

مطالب مرتبط

آخرین اخبار