گزارش پایان بورس امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ / صعود ۱۱ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش رصد روز، شاخص کل بورس امروز سه شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۱ با رشدی ۱۱هزار واحدی معاملات را به پایان رسانده و به روند رو به رشد خود در روزهای اخیر ادامه داد. رشد ۱۱هزار و ۲۲۱واحدی (۰.۷۵درصد) بورس باعث شد تا شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۳ هزار واحدی قرار بگیرد.

شاخص‌ هم‌وزن نیز با رشدی ۰.۷درصد وارد محدوده ۴۰۰ هزار واحدی شد که در طول هفت ماه اخیر بی سابقه بوده است، به عبارتی امروز رکورد جدیدی در بورس جابجا شد و آنهم بازگشت شاخص هم وزن به محدوده ۴۰۰ هزار واحدی است که در طول هفت ماه اخیر سابقه نداشته است.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس هم امروز با کاهش قابل توجهی نسبت به روز گذشته به پنج هزار و ۲۹۰میلیارد تومان رسید که یکی از نکات نگران کننده بورس امروز برای سهامداران بود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار ۰.۷۵درصد و شاخص هم وزن ۰.۷درصد رشد داشتند.

آخرین قیمت ۱۵۵نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۲نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

 

Image 2-min

حقیقی‌ها امروز ۶میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نمادهای «شستا»،«شپنا»، «شتران»، «شبندر»، «خگستر»، «خودرو» و «خساپا» در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای «کرمان»، «گدنا»، «قچار»، «فرابورس»، «تجلی»، «شگویا» و «فزر» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به پنج هزار و ۲۹۰میلیارد تومان رسید.

Image 6-min

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا