یارانه ۴۵ هزار تومانی هزینه خرید ۲۰ گوجه است

به گزارش رصد روز ، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۵ آذر ۹۹) در جلسه علنی مجلس در تذکری اظهار داشت: کشورمان در حالی دارای ثروت و منابع غنی است که تحریم‌های آمریکا و اروپا ما را تحت فشار قرار داده و درآمدهای نفتی کشورمان کاهش یافته، ولی ما ظرفیت خوبی در کشورمان داریم.

وی افزود: مردم در اثر فشار اقتصادی و گرانی تحت فشار قرار گرفته‌اند اما از مرزهای جنوبی و غربی گوسفند قاچاق می‌شود که این اقدامات از تحمل گرانی برایشان سخت‌تر است.

نماینده مردم مهریز در مجلس تصریح کرد: این که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص پیدا کند اما جای دیگری هزینه شود برای مردم سخت است، ضمن این که کالاهای اساسی در انبار گمرکات وجود دارد اما وارد کشورمان نمی‌شود، همچنین ۴۰ درصد کالاها با وجود آنکه در داخل کشورمان تولید می‌شود قاچاق می‌شود که همه اینها برای مردم ما قبال تحمل نیست.

صباغیان بافقی خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما گفت: تلویزیون هر روز تصاویری از گرانفروشی نشان می‌دهد اما هیچ گاه مجازات افراد را نشان نمی‌دهد در حالی که باید فردای روزی که جرم اتفاق می‌افتد جریمه متخلف هم به نم ایش گذاشته شود تا آثار منفی در جامعه وجود نداشته باشد.

وی خطاب به حسن روحانی گفت:‌دولت در حال حاضر به مردم یارانه ۴۵ هزار تومانی می‌دهد که هزینه خرید ۲۰ گوجه است ضمن این که اخیراً مصوب کرده است که یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به مردم بدهد که آن هم هزینه خرید یک مرغ است، ولی دلمان را نباید به اجرای این طرح ها خوش کنیم.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا