۲.۷میلیارد دلار سرمایه از سوی روسیه وارد ایران شد

رییس سازمان سرمایه گذاری خارجی گفت: در دولت سیزدهم حدود ۲.۷میلیارد دلار سرمایه از سوی روسیه وارد ایران شد.

به گزارش رصد روز، علی فکری با اشاره به رونمایی از اطلس سرمایه گذاری در وزارت اقتصاد گفت: این رویکرد هزینه سرمایه گذاران داخلی و خارجی را از طریق مکان یابی مناسب محل سرمایه گذاری کاهش میدهد. شناسایی این عوامل مکانی به سرمایه گذار کمک میکند تا بهترین انتخاب را داشته باشد.

معاون وزیر اقتصاد گفت: با توجه به حساسیت‌های مرتبط با داده های سرمایه گذاری این ابزار از روز گذشته صرفا برای سرمایه گذاران قابلیت استفاده پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه عمده سرمایه گذاری مستقیم به ترتیب از سوی روسیه، امارات، چین، ترکیه. عراق، هند، عمان و سایر کشورها صورت گرفته است، گفت:از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان دی ماه حدود ۱۰میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه وارد کشور شده که حدود ۲.۷میلیارد دلار سرمایه از سوی روسیه وارد ایران شده است.

فکری با اشاره به اینکه، میزان جلب سرمایه خارجی معتبر نسبت به دوره قبل افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: در گذشته ابراز تمایل ورود سرمایه انجام‌ میشد اما بعضاً سرمایه واقعی وارد کشور نمیشد، اعداد اعلام شده در خصوص ورود سرمایه در دولت سیزدهم‌مرتبط با کشورهایی است که بخشی از سرمایه را به صورت واقعی وارد کشور کرده اند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط