۴ رفتار ممنوعه در زمان جر و بحث با شوهر

به گزارش رصد روز، چند مورد از علل اختلافات در زندگی مشترک و نکاتی را که هنگام دعوا باید هر دو طرف به خصوص خانم‌ها به آن توجه کنند بیان می‌کنیم.

مسائل مالی: اگر رک و راست بگوییم بیشتر دعوا‌های زن و شوهر بر سر پول، به ندرت به خود پول ربطی دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید دعوا سر این موضوع را به حداقل برسانید، ریشه اصلی آن را بیابید که معمولا از یک سری بیم و ترس ناشی می‌شود. به طور عمده ترس از ناآگاهی در خصوص اولویت‌های مهم زندگی، نداشتن آینده‌ای امن، احترام نگذاشتن به ارزش‌ها و نرسیدن به آرزو‌ها چهار دلیلی هستند که منجر به بحث و جدل بر سر پول می‌شوند.

روابط عاطفی: بیشتر مواقع نداشتن رابطه عاطفی مناسب باعث بروز اختلاف بین زن و شوهر‌ها می‌شود. برای داشتن رضایت از رابطه زن و شوهری، بهتر است که همسران راه‌حلی برای افزایش علاقه و محبت بین خودشان پیدا کنند. ناآشنایی با زبان عشق و خستگی مفرط یکی از دلایلی است که باعث می‌شود، زن و شوهر تمایلی به ابراز علاقه به یکدیگر نداشته باشند. اگر در این باره موضوعی شما را ناراحت می‌کند، باید در خصوص آن با همسرتان بدون شرمندگی صحبت کنید.

کار: مقدار ساعت کاری می‌تواند موجب بروز اختلاف در روابط شما و همسرتان شود. برای به حداقل رساندن این اختلاف، شب را برای گذراندن کنار یکدیگر اختصاص دهید. زن و شوهر‌هایی که حداقل یک بار در هفته زمانی را برای ارتباط با یکدیگر و تفریح کردن می‌گذرانند، بیش از دیگران، احساس خوشبختی می‌کنند.

  فال روزانه دوشنبه 4 بهمن 1400

هنگام جر و بحث، این کار‌ها را نکنید
به هیچ وجه هنگام دعوا حرفی از طلاق گرفتن، از تو متنفر هستم یا ازدواج با تو بزرگ‌ترین اشتباه زندگی من بود، نزنید.

حرف‌های زشت در جر و بحث‌های زن و شوهری مثل میخی هستند که توی دیوار می‌زنید و بعد از آشتی میخ کنده می‌شود، ولی جای میخ توی دیوار می‌ماند. پس حواس تان به تک تک جملاتی که به طرف مقابل می‌گویید، باشد.

درست است که توی دعوا نقل و نبات پخش نمی‌کنند، ولی نباید حرمت‌ها شکسته شود و اگر در زندگی حرمت‌ها شکسته شود و روابط و حرف زدن‌ها بدون مرز بشوند، دیگر خیلی سخت این زندگی مثل قبل می‌شود؛ البته قابل اصلاح است، ولی خیلی زمان می‌برد.

قهر یکی از مهلک‌ترین آسیب‌های یک رابطه است. اگر از این حربه به عنوان یک رفتار دفاعی یا رفتاری برای آزار دادن همسرتان یا به هر نیت دیگری استفاده می‌کنید باید بپذیرید که اصلا به عنوان یک فرد عاقل و بالغ ظاهر نشده‌اید. البته کمی ناراحت شدن و به اصطلاح سرسنگین بودن با همسر زمانی که از دست او ناراحت هستیم، همیشه «بد» نیست، حتی می‌تواند در شرایطی به عنوان راهی و نشانه‌ای برای آگاه کردن او از رفتار اشتباهش موثر هم باشد، ولی در برخی شرایط و نه همیشه و نه برای مدتی طولانی.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

خراسان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا