۸۰ همت بابت قرارداد تسهیلات نهضت ملی مسکن پرداخت شد

تاکنون برای ۳۳۵ هزار واحد مسکونی، قرارداد تسهیلات نهضت ملی مسکن منعقد شده که از ۱۷۰ همت تاکنون ۸۰ همت آن پرداخت شده است.

به گزارش رصد روز، عباس حسینی؛ مدیرعامل بانک مسکن درباره تسهیلات مسکن گفت: بخش مسکن پیشران اقتصاد تمامی کشور‌هاست که قانون نهضت ملی مسکن نیز به این موضوع پرداخته و بانک مسکن مسئولیت اصلی را در این حوزه برعهده دارد.

وی افزود: تاکنون برای ۳۳۵ هزار واحد مسکونی، قرارداد تسهیلات نهضت ملی مسکن منعقد شده و مردم به هریک از این واحد‌ها متصل شدند که سازنده آن‌ها نیز مشخص است، بار تامین مالی این واحد‌ها حدود ۱۷۰ همت می‌شود که تاکنون نیز ۸۰ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده و متناسب با پیشرفت پروژه مابقی نیز پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: هم اکنون ۴۵ هزار نفر در مجموعه این بانک و دفاتر رسمی در حال تکمیل پرونده هستند که بعد از طی پروسه به مرحله عقد قرارداد خواهیم رسید، همچنین برای ایجاد مسکن روستایی ابلاغیه ۵۱ هزار واحدی داشته‌ایم.

حسینی تاکید کرد: بانک مسکن در تلاش است تا متناسب با منابع و تکالیف قانونی خود، موارد گفته شده را با قوت و با حمایت بانک مرکزی پیش ببرد.

وی با بیان اینکه برنامه سال آینده نیز به برنامه ابلاغی بانک مرکزی مربوط است، تاکید کرد: برای سه سال اول نهضت ملی، برای بانک مسکن ۲۵۹ همت سهمیه تعیین شده که عدد بزرگی است و ما نیز به دنبال این هستیم که با افزایش سرمایه و با استفاده از روش‌های تامین مالی مانند استفاده از صندوق املاک و مستغلات بتوانیم تامین مالی کنیم و با به‌کارگیری ابزار‌های جدید سهم مسکن را در بازار سرمایه افزایش دهیم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار