زمان واریز یارانه معیشتی تیر ماه اعلام شد

به گزارش رصد روز، بیستمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج شنبه مورخ ۱۰ تیر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

مبلغ این یارانه همانند ماه‌های قبلی برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

در آذر سال قبل هفت میلیون خانوار مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند که اقساط آن از ماه دی به بعد از یارانه هر ماه خانوار کسر می‌شود. دولت در این ماه ششمین قسط وام کرونا را از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را گرفتته‌اند برداشت می‌کند.

براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه تعداد کسانی که یارانه را هر ماه دریافت می‌کنند حدود ۶۰ میلیون نفر هستند و بودجه سالانه این یارانه ۳۱ هزار میلیارد تومان است.

از دی سال ۹۸ واریز یارانه‌ها منظم شد و در روز دهم هر ماه یارانه معیشتی بنزنین و در روز بیستم هر ماه یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی پرداخت می‌شود. اما تعداد کسانی که یارانه نقدی می‌گیرند ۱۸ میلیون نفر بیشتر است.

بنابراین پس از واریز یارانه معیشتی در روز پنجشنبه هفته جاری، یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در روز یکشنبه ۲۰ تیر واریز می‌شود.

همچنین مسئولان از واریز ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت تا قبل از عید قربان خبرداده‌اند، یعنی باید این پول تا روز ۳۰ تیر به حساب ۵۰ میلیون دارنده سهام عدالت واریز شود.

در خصوص بازنشستگان لشگری و همچنین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز چند واریزی از جمله حقوق و وام وجود دارد. طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری باید در پایان تیر ماه به بیش از ۲۰ هزار بازنشسته و وظیفه‌بگیر وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی پرداخت شود.

در خصوص وام بازنشستگان صندوق کارگری تامین اجتماعی نیز گمانه‌زنی‌هایی برای شروع ثبت‌نام در روزهای آینده وجود دارد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا