واکسیناسیون سنین ۶۵ سال، به محض رسیدن واکسن

به گزارش رصد روز، علیرضا رئیسی، گفت: ان شاءلله اگر گواهی مصرف واکسن‌ داخلی صادر شود که تاکنون هم با وضعیت خوبی پیش رفته، می‌توانیم با واکسن‌های داخلی برنامه گروه‌های سنی را ادامه دهیم تا فاز ۲ به طور کامل بر اساس وعده‌ای که داده بودیم تمام شود. فکر می‌کنم فاز دوم واکسیناسیون را نهایتا تا نیمه تیر تمام کنیم و وارد فاز سوم که گروه‌ها و مشاغل پرخطر هستند، شویم.

بر اساس گزارش ایسنا سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در مورد واکسیناسیون سنین ۶۵ سال توضیح داد: از طرفی بحث واکسیناسیون فاز اول که کادر بهداشت و درمان بودند هم به پایان رسیدند و در فاز دوم نیز گروه سنی بالای ۷۰ سال را آغاز کردیم و تقریبا در مراحل انتهایی واکسیناسیون ۷۰ سال به بالا هستیم؛ ولی با توجه به اینکه محموله واکسنی که قرار بود به دستمان برسد با تاخیر مواجه شده است گروه ۶۵ سال به بالا را در آینده و به محض رسیدن واکسن آغاز خواهیم کرد که البته زمان دوری هم نیست.

رئیسی تاکید کرد: با توجه به میزان تولید واکسن داخلی اگر واکسن‌های داخلی تایید شود ما می‌توانیم تا دی ماه واکسیناسیون دُز اول کل گروه هدف را به پایان برسانیم.

نهمین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» در راه تهران

همچنین  نهمین محموله واکسن ‌روسی اسپوتنیک وی فردا وارد تهران می‌شود.

این محموله، بامداد چهارشنبه به نماینده سفارت کشورمان در روسیه تحویل داده شد. قرار است این محموله فردا پنجشنبه با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان به تهران منتقل شود.

اواخر هفته گذشته نیز محموله هشتم واکسن Sputnik-V به میزان ۱۰۰ هزار دوز وارد کشور شده بود.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا